Półfinały konferencji KHL – dzień pierwszy (13.03)

W dniu wczorajszym zespoły KHL zaczęły kolejny etap rywalizacji o Puchar Gagarina. Jako pierwsza na lód wyjechała konferencja zachodnia. Zobaczyliśmy głównego faworyta rywalizacji czyli moskiewskie CSKA, na którego drodze stanęło również moskiewski Dynamo, a także zaliczane także do roli faworytów petersburskie SKA, które na swej drodze trafiło na „kolejarzy” z Jarosławia.

CSKA Moscow- Dinamo Moscow 4:1

źródło: @khl_en

Bardzo mocno w półfinały weszli zawodnicy CSKA. W derbowym pojedynku z Dynamem nie dali większych szans rywalowi wygrywając pewnie 4:1. Już pierwsza tercja nie pozostawiła zbyt wielu wątpliwości kto w tym spotkaniu dyktuje warunki. Zdecydowana przewaga CSKA przyniosła gospodarzom dwa gole. Druga tercja była nieco bardziej wyrównana i zakończyła się remisem 1:1, ale w trzeciej gospodarze udowodnili swoją wyższość dokładając kolejną bramkę. Ostateczny wynik to więc 4:1 dla CSKA i to ta drużyna zgodnie z przewidywaniami zdaje się nadawać ton  rywalizacji.

Stan rywalizacji: 1:0 dla CSKA

Skrót spotkania:

SKA Sankt Petersburg – Lokomotiv Yaroslavl 1:0

Tradycyjnie już w tych play-off’ach bardzo ciężko gra się SKA przed własną publicznością. Wczorajszy mecz tylko to potwierdził. Lokomotiv postawił bardzo trudne warunki i o wygranej miejscowych zadecydowała jedna bramka. W trzeciej tercji (jedynej w której gospodarze uzyskali widoczną przewagę) na listę strzelców wpisał się David Rundblad dając zwycięstwo petersburczykom. Mimo dużych więc problemów SKA rozpoczęło półfinały od wygranej.

Stan rywalizacji: 1:0 dla SKA