„Stalowe Pierniki” zagrają w finale!

Do niemałej niespodzianki doszło w spotkaniu Nesty Mires Toruń z ekipą z Frydka-Mistka. „Stalowe Pierniki” sensacyjnie pokonały czeskiego pierwszoligowca 5:4 i awansowały do finału Turnieju o Puchar RT Torax.

Od mocnego uderzenia spotkanie z ekipą z Frydka-Mistka rozpoczęli hokeiści z Torunia. Mimo kilku groźnych akcji, to jednak Czesi otworzyli wynik tego meczu. W 12. minucie pierwszego gola dla czeskiego pierwszoligowca zdobył Rostislav Martynek.

Co prawda kilka minut później Tomas Parizek zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak ostatnie słowo w tej tercji należało do rywali toruńskiego klubu. W przeciągu zaledwie dziewięciu sekund Czesi dwukrotnie pokonali Patrika Spesnego. Oba trafienia padły podczas okresu gry „Stalowych Pierników” w podwójnym osłabieniu.

Błyskawicznie po wznowieniu gry w drugiej tercji kolejny cios zadali zawodnicy czeskiego pierwszoligowca. Już 17 sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Rostislav Martynek wykorzystał fakt, że Czesi wciąż mieli o jednego zawodnika na lodzie więcej i podwyższył prowadzenie HC Frydek-Mistek na 4:1.

Później na lodzie istnieli już tylko zawodnicy beniaminka PHL, którzy wykazali się nie lada charakterem, odwracając losy tego spotkania. Świetnie w drużynie „Stalowych Pierników” spisywał się Alexander Komaristy, który wcielił się w rolę kreatora gry toruńskiego klubu. Najpierw sam zdobył bramkę, później asystował przy trafieniu Jarosława Dołęgi, a na sam koniec wykorzystał rzut karny i zapewnił torunianom zwycięstwo i awans do finału Turnieju o Puchar RT Torax.

Nesta Mires Toruń – HC Frydek-Mistek 5:4 (1:3, 2:1, 2:0)
0:1 Rostislav Martynek – Jan Rudovsky (11:47)
1:1 Tomas Parizek (15:04)
1:2 Jiri Krisl – Patrik Husak (19:41, w podwójnej przewadze)
1:3 Vit Christov – Filip Kutak – David Kofron (19:50, w podwójnej przewadze)
1:4 Rostislav Martynek – Jonas Peterek (20:17, w przewadze)
2:4 Robert Korchohka – Semyon Garshin (26:55, w przewadze)
3:4 Alexander Komaristy – Maxim Kamenkov (38:30, w przewadze)
4:4 Jarosław Dołęga – Alexander Komaristy (49:44)
5:4 Alexander Komaristy (58:14, rzut karny)

Nesta Mires Toruń: Spesny – Kamenkov, Trakhanov; Minge, Komaristy, Dołęga – Walter, Parizek; Wiśniewski, Mentyuk, – Skólmowski, Jaworski; Garshin, Korchohka, Orekhin – Grigoryan, Lidtke; Zieliński, Biały, Naparło.

HC Frydek-Mistek: Hlavac – Adamek, Krisl, Husak, Zovinec, Hrachovsky, Homola – Christov, Mikulik, Kofron, Motloch, Rudovsky, Martynek, Klimsa, Peterek, Kutak, Flok, Irgl, Plytk