post

Transfery 2018/19 w PHL

Przygotowania do nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi w toku. Mimo, iż wciąż nie znamy szczegółów dotyczących wyglądu polskiej ligi w nowym sezonie to polskie drużyny nie próżnują na rynku transferowym. Przedstawiamy aktualne transfery w Polskiej Hokej Lidze.

GKS Tychy

Przychodzą:

Peter Novajovsky – bez klubu (ostatnio w: Comarch Cracovia)
Tomas Sykora – Comarch Cracovia
Marcin Horzelski – JKH GKS Jastrzębie
Andrei Mikhnov – Yunost Minsk (Białoruś)
Yevgeny Kondratyev – HK Temirtau (Kazachstan)

Odchodzą:

Mateusz Bepierszcz – Comarch Cracovia
Michał Woźnica – koniec kariery?
Miroslav Jachym – ?
Artyom Mentiuk – Nesta Mires Toruń
Ilya Kaznadei – ?
Joonas Huovinen – Milton Keynes Lightning (Wielka Brytania)

Przedłużenie kontraktów:

Andrej Gusov
Michael Kolarz
Bartosz Ciura
Radosław Galant
Patryk Kogurt
Remigiusz Gazda
Kamil Lewartowski
Adam Bagiński
Mateusz Bryk
Bartłomiej Pociecha
Jarosław Rzeszutko
Michael Cichy
Alex Szczechura
John Murray
Filip Komorski
Michał Kotlorz
Gleb Klimenko


Tauron KH GKS Katowice

Przychodzą:

Damian Tomasik – TatrySki Podhale Nowy Targ
Maciej Urbanowicz – Comarch Cracovia
Michał Kieler – PGE Orlik Opole
Grzegorz Pasiut – Neman Grodno (Białoruś)
Patryk Jóźwik – SMS PZHL U20 Katowice
Janne Laakkonen – Gothiques d’Amiens (Francja)
Eetu Heikkinen – HC Fassa Falcons (Włochy / Liga Alpejska)
Kevin Lindskoug – Rungsted Seier Capital (Dania)
Patryk Wysocki – MH Automatyka Gdańsk?

Odchodzą:

Bogusław Rąpała – ?
Denis Dalidovich – ?
Martin Vozdecky – koniec kariery
Jakub Grof – JKH GKS Jastrzębie
Andrej Themar – KS Unia Oświęcim
Shane Owen – Fife Flyers (Wielka Brytania)
Kamil Kosowski – koniec kariery
Lukas Martinka – KS Unia Oświęcim ?

Przedłużenie kontraktów:

Tom Coolen
Jakub Wanacki
Dusan Devecka
Patryk Wronka
Tomasz Malasiński
Bartosz Fraszko
Oskar Krawczyk
Mikołaj Łopuski
Radosław Sawicki
Marek Strzyżowski
Jesse Rothla
Martin Cakajik
Maciej Rybak
Michał Rybak
Kamil Berggruen
Tomasz Skokan
Patryk Krężołek


TatrySki Podhale Nowy Targ

Przychodzą:
Tomek Valtonen – Vaasan Sport (Finlandia)
Daniel Kapica – bez klubu
Patryk Wajda – Comarch Cracovia
Kacper Guzik – MEC Halle 04 (2. liga niemiecka)
Rafał Dutka – Comarch Cracovia
Krystian Dziubiński – Comarch Cracovia
Edgars Dikis – Etoile Noire de Strasbourg (Francja) ?
Miks Lupsbergs – HK Mogo (Łotwa)?
Aleksandrs Galkins – HK Kurbads (Łotwa) ? 

Odchodzą:

Andrej Parfenov – TMH Polonia Bytom
Damian Tomasik – Tauron KH GKS Katowice
Elvijs Biezais – Gap (Francja)
Maciej Sulka – JKH GKS Jastrzębie
Przemysław Michalski – koniec kariery

Przedłużenie kontraktów:

Paweł Bizub
Łukasz Siuty
Rafał Podlipni
Marcin Kolusz
Bartłomiej Neupauer
Oskar Jaśkiewicz
Kamil Kapica
Krzysztof Zapała
Patryk Wsół
Mateusz Michaski
Robert Mrugała
Dariusz Gruszka
Mateusz Wojdyła
Błażej Kapica
Filip Wielkiewicz
Jarosław Różański


Comarch Cracovia

Przychodzą:

Mateusz Bepierszcz – GKS Tychy
Stepan Csamango – HC Orli Znojmo (Czechy/EBEL)
Michal Vachovec – HC Karlove Vary (1. liga czeska)
Matej Moravcik – HK 32 Liptovsky Mikulas?
Evgeny Kamenev – TMH Polonia Bytom
Adrian Gajos – ?
Dawid Musioł – Anteo Naprzód Janów Katowice
Lukas Znosko – bez klubu (ostatnio w: University of Texas-El Paso)?
Radosław Krztoń – MKS Cracovia (CLJ) ?
Jakub Gawlik – MKS Cracovia (CLJ) ?
Emil Svec – MsHK Zilina (Słowacja) ?
Mateusz Sordon – PGE Orlik Opole
Sebastian Brynkus – ?
Adam Rufer – Unia Oświęcim ?
Łukasz Hebda – MKS Cracovia (CLJ) ?
Łukasz Kamiński – ?

Odchodzą:

Rafał Radziszewski – Zagłębie Sosnowiec
Damian Słaboń – Zagłębie Sosnowiec
Patryk Wajda – TatrySki Podhale Nowy Targ
Maciej Urbanowicz – Tauron KH GKS Katowice
Teddy da Costa – Grenoble
Petr Kalus – koniec kariery?
Tomas Sykora – GKS Tychy
Rafał Dutka – TatrySki Podhale Nowy Targ
Nikita Kolesnikovs – Melbourne Mustangs (Australia)
Krystian Dziubiński – TatrySki Podhale Nowy Targ
Petr Sinagl – ERC Sonthofen 1999 (2. liga niemiecka)
Petr Chaloupka – Dundee Stars (Wielka Brytania)
Pavel Vorobyev – Gyergyói Hoki Klub (Erste Liga / Rumunia)

Przedłużenie kontraktów:
Bartosz Dąbkowski
Filip Drzewiecki
Robert Kowalówka
Adam Domogała
Michael Łuba


JKH GKS Jastrzębie

Przychodzą:

Jakub Grof – Tauron KH GKS Katowice
Grzegorz Radzieńciak – HC Ocelari Trzyniec U20 (Czechy U20)
Maciej Sulka – TatrySki Podhale Nowy Targ
Martin Kasperlik – KS Unia Oświęcim
Artyom Dubinin – Yermak Angarsk (VHL)
Peter Fabus – SC Csíkszereda (Erste Liga/Rumunia)

Odchodzą:

Ivan Jankovic – MsHK Zilina
Vladimir Lukacik – Vasby IK (2. liga szwedzka)
Richard Bordowski – Basingstoke Bison (2. liga brytyjska)
Marcin Horzelski – GKS Tychy
Tomas Fucik – Hull Pirates (2. liga brytyjska)
Krzysztof Bryk – TMH Polonia Bytom ?
Maciej Balcerek – TMH Polonia Bytom ?

Przedłużenie kontraktów:

Tomas Kominek
Jan Homer


KS Unia Oświęcim

Przychodzą:

Sebastian Lipiński (UKH Unia Oświęcim – CLJ / SMS PZHL U20 Katowice)?
Armen Khoperia – MKS Sokoły Toruń (CLJ) ?
Mateusz Adamus – Anteo Naprzód Janów Katowice ?
Krzysztof Dudkiewicz – Academy 1928 KTH Krynica (1. liga) ?
Oleg Filippov – HK 58 Sanok (2. liga słowacka) ?
Andrej Themar – Tauron KH GKS Katowice
Jan Semorad – UMFK Esja (Islandia)
Lukas Martinka – Tauron KH GKS Katowice
Lukas Chalupa – Pirati Chomutov (Czechy)
Roman Tomanek – Scorpions de Mulhouse (Francja)

Odchodzą:

Lubomir Vosatko – koniec kariery
Martin Kasperlik – JKH GKS Jastrzębie

Przedłużenie kontraktów:

Peter Tabacek
Mateusz Gębczyk
Jakub Saur
Peter Bezuska
Michal Fikrt
Jerzy Gabryś
Sebastian Kowalówka
Jan Danecek
Dawid Maciejewski


PGE Orlik Opole

Przychodzą:

Szymon Skrodziuk – Anteo Naprzód Janów Katowice ?
Nick Vilardo – Bodens HF (2. liga szwedzka)?
Alexis Svitac – TatrySki Podhale Nowy Targ ?
Vladislav Gavrus – Hokej Poznań (1. liga) ?
Patryk Gogoc – KTH Krynica (1. liga) ?
Adam Krok – KTH Krynica (1. liga) ?
Oskar Rzekanowski – Bradford Rattlers (GMHL – Kanada) ?
Tadeas Jaros – HC RT Torax Poruba 2011 (2. liga czeska) ?
Marcin Obrał – Hokej Poznań (1. liga) ?
Oskar Zamarlik – MMKS Podhale Nowy Targ U20 (CLJ) ?
Bartosz Olchawski – MMKS Podhale Nowy Targ (1. liga) ?
Alexander Alimov – Academy 1928 KTH Krynica (1. liga) ?
Martin Masek – SH Horacka Slavia Trebic U20 (2. liga czeska) ?

Odchodzą:
Radek Meidl – Milton Keynes Lightning (Wielka Brytania)
Michał Kieler – Tauron KH GKS Katowice
Arkadiusz Nowak – MH Automatyka Gdańsk
Miroslav Zatko – HC Nove Zamky (Słowacja)
Filip Stopiński – EV Lindau (2. liga niemiecka)
Michal Satek – HK Budapeszt (Węgry)
Mateusz Sordon – Comarch Cracovia
Jarosław Lorek – ?
Karol Wąsiński – ?

 

Przedłużenie kontraktów:


TMH Polonia Bytom

Przychodzą:
Andrej Parfenov – TatrySki Podhale Nowy Targ
Krzysztof Bryk – JKH GKS Jastrzębie ?
Maciej Balcerek – JKH GKS Jastrzębie ?
Przemysław Ludwiczak – Hokej Poznań (1. liga)?
Denis Trakhanov – Edinbourgh Capitals (Wielka Brytania)
Daniel Bogdziul – TEV Miesbach (3. liga niemiecka) ?
Martin Kalus – JKH GKS Jastrzębie U20 (CLJ) ?
Mikhail Samusenko – MH Automatyka Gdańsk ?
Sergiej Kukushkin – HK Lida ( Białoruś) ? 

Odchodzą:

Mateusz Danieluk – MH Automatyka Gdańsk
Tomasz Pastryk – MH Automatyka Gdańsk
Michał Działo – Zagłębie Sosnowiec
Tomasz Kozłowski – Zagłębie Sosnowiec
Evgeny Kamenev – Comarch Cracovia

Przedłużenie kontraktów:


MH Automatyka Gdańsk

Przychodzą:

Marek Ziętara – bez klubu (ostatnio w: TatrySki Podhale Nowy Targ)
Mateusz Danieluk – TMH Polonia Bytom
Tomasz Pastryk – TMH Polonia Bytom
Alexander Tryanishev – Shachtar Soligorsk  (Białoruś)
Vladimir Aleksyuk – HK Progym Gyergyoi (Rumunia)
Arkadiusz Nowak – PGE Orlik Opole
Yegor Rozhkov – Sputnik Nizhny Tagil (VHL)
Konstantin Teslyukevich – Edinburgh Capitals (Wielka Brytania)
Witalij Grajewski (asystent trenera) – MMKS Podhale Nowy Targ (1. liga)
Filip Landsman – TMH Polonia Bytom
Yevgeni Tsarogorodtsev –
Robin Maly – 

Odchodzą:

Andrej Kovalev -?
Mikhail Samusenko – TMH Polonia Bytom ?
Kiril Gerasymenko – ?
Maxim Gorodetsky – ?
Yannick Mund – EC Bad Nauheim (DEL2)
Michał Kalinowski – Nesta Mires Toruń
Adam Skutchan – ?
Vlastimil Bilcik – SK Horacka Slavia Trebic (1. liga czeska)
Wojciech Wrycza – ?
Patryk Wysocki – Tauron KH GKS Katowice ?
Kacper Różycki – Nesta Mires Toruń

Przedłużenie kontraktów:

Jan Steber
Petr Polodna
Filip Pesta
Maciej Rompkowski
Szymon Marzec
Dmytro Szczerbakow
Oskar Lehmann
Gilbert Leśniak
Kamil Dolny
Konrad Zgrzebnicki
Tomasz Witkowski
Josef Vitek
Krzysztof Kantor


Nesta Mires Toruń

Przychodzą:

Michał Kalinowski – MH Automatyka Gdańsk
Kacper Różycki – MH Automatyka Gdańsk
Filip Mazurkiewicz – MKS Sokoły Toruń (CLJ)
Marcin Biały – KH 58 Sanok (2. liga słowacka)
Alexander Komaristy – Yugry Khanty-Mansiysk (KHL)
Gleb Yevdokimov – CSK VVS Samara (VHL) ?
David Grigoryan – Ararat Yerevan (Armenia / 2. liga białoruska) ?
Tomas Parizek – Anteo Naprzód Janów Katowice
Artyom Mentyuk – GKS Tychy
Denis Trakhanov – Edinbourgh Capitals (Wielka Brytania)
Sergei Pakhumin – HK Astana (Kazachstan) ?
Maxim Kamenkov – Khimik Novopolotsk (Białoruś)
Maxim Titok – Hokej Poznań (1. liga) ?
Patrik Spesny – Anteo Naprzód Janów Katowice
Yevgeny Kondratyev – HK Temirtau (Kazachstan)?
Tomas Franek – HC Frydek-Mistek (1. liga czeska) ?
Jan Bardos – HC Litvinov U20 (Czechy) ?
Jan Walter – Aigles de Nice (Francja)?
Lukas Sladkovsky – HC RT Torax Poruba (1. liga czeska) ?

Odchodzą:
Łukasz Podsiadło – Zagłębie Sosnowiec
Piotr Winiarski – koniec kariery ?

Przedłużenie kontraktów:

Robert Korchokha
Semyon Garshin
Daniil Orekhin


Zagłębie Sosnowiec

Przychodzą:

Rafał Radziszewski – Comarch Cracovia
Damian Słaboń – Comarch Cracovia
Tomasz Kozłowski – TMH Polonia Bytom
Michał Działo – TMH Polonia Bytom
Vladimir Luka – HC RT Torax Poruba (1. liga czeska)
Łukasz Podsiadło – Nesta Mires Toruń
Kamil Charouek – Anteo Naprzód Janów Katowice
Marek Kaluza – HC RT Torax Poruba (1. liga czeska)
Tomas Kana – HC RT Torax Poruba (1. liga czeska)

Odchodzą:

Alexander Degtyaryov – HK Kremenchuk (Ukraina)
Maksymilian Bednarz – KH 58 Sanok (2. liga słowacka) ?

Przedłużenie kontraktów: