Trzecia tercja dla „Szarotek”

Podejmujące na własnym lodowisku nowotarskie „Szarotki” pokonały dziś 3:1 zespół byłego mistrza Polski, Comarch Cracovii. Mimo, że dwie tercje nie zwiastowały tak dobrego wyniku gospodarzy, to ostatecznie oni triumfowali nad „Pasami” i aktualnie zajmują czwarte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi, zaraz nad Cracovią.

Trenerski dwugłos

Rudolf Rohaczek, trener Comarch Cracovii:

Dla nas był to wyjątkowy mecz – wyjątkowo dobry. Wielu z naszych zawodników nie mogło wystąpić w tym spotkaniu ze względu na kontuzje czy zgrupowanie kadry U20. Zagraliśmy bardzo dobrze przede wszystkim pod względem taktycznym. Nowotarżanie widocznie bardzo się nas obawiali, bo już na początku chcieli wybić nas z rytmu i sprowokowali bójkę. Mieliśmy mnóstwo dogodnych sytuacji, ale to jest sport i niestety nie udało nam się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść.

Tomasz Valtonen, trener TatrySki Podhala Nowy Targ:

Graliśmy stabilny hokej. Pierwsza tercja była dla nas bardzo trudna; w drugiej mieliśmy sporo szans, żeby zdobyć dwie-trzy bramki, ale nam się to nie udało. Ogólnie mogę powiedzieć, że był to dobry mecz i cieszę się z kompletu punktów.

TatrySki Podhale Nowy Targ 3:1 Comarch Cracovia (0:0, 0:0, 3:1)
1:0 – Joona Tolvanen – Kolusz, Sammalmaa (40:41)
1:1 – Maciej Kruczek – Dziubiński, Domogała (42:34)
2:1 – Eetu Koski – Tolvanen, Kolusz (50:45)
3:1 – Krystian Dziubiński – Kolusz (59:50)

Sędziowali: Patryk Pyrskała (główny) –  Grzegorz Cudek i Artur Chyliński (liniowi)
Minuty karne: 39:35
Strzały: 24:19
Widzów: 800

TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny – Wsół, Tolvanen; Siuty, Koski, Dziubiński – Jaśkiewicz, Kolusz; Sammalma, Nuepauer, Guzik – Moksunen, Różański; Wielkiewicz, Zapała, Michalski – Mrugała, Dutka; Wolski, D. Kapica, Liikanen
Trener: Tomasz Valtonen

Comarch Cracovia: Łuba – Kruczek, Sordon; Svec, Domogała, Kapica – Musioł, Bryniczka; Bepierszcz , Vachovec, Csamango – Kamenev, Szurowski; Kamiński, Zygmunt, Brynkus – Gajor, Dziurdzia; Kisielewski, Sztwiertnia, Krztoń.
Trener: Rudolf Rohaczek