Trzyniec zapisuje kolejne zwycięstwo

W rozgrywanym dzień wcześniej spotkaniu niż pozostałe mecze kolejki Trzyniec gościł drużynę z Litvinova. Goście grali drugi mecz dzień po dniu i było to niestety na lodzie widać.

Pomimo wyraźnej przewagi Trzyniec zdobył pierwszą bramkę dopiero w 10 minucie meczu. Rostislav Marosz wjechał od lewej strony przed bramkę oddając strzał. Krążek odbił się wprost przed nadjeżdżającego Vladimíra Draveckiego, który strzelil na bramke. Tor lotu krążka zmienił jeszcze Vladimír Svačina.

Na drugą bramkę musieli zgromadzeni kibice czekać kolejne 20 minut. W 29 minucie Trzyniec wykorzystał grę w przewadze. Daniel Rakos znalazł nie pilnowanego na prawym buliku Erika Hrnię, który strzałem z pierwszego krążka pokonał Pavla Kantora. Po strzelonej bramce Trzyniec poszedł za ciosem. Litvínov popełnił kolejny faul, a w 32 minucie gospodarze wykorzystali przewagę. Martin Růžička rozegrał krążek do będącego za linią bramkową Tomáša Marcinko, a ten z kolei pięknym podaniem obsłużył wyjeżdżającego przed bramkę w okolicy „wąsów” Daniela Rákosa, który strzałem w prawe okienko podwyższył prowadzenie na 3:0. Kolejną bramkę zdobył w 42 minucie. Vladimír Svačina nagrał krążek z prawego bulika do nadjezdzajacego przed bramkę Vladimíra Draveckiego, który na dwa razy pokonał bramkarza gości.

W 46 minucie goście zdobyli honorową bramkę. David Cienciala stracił krążek we własnej tercji przy linii niebieskiej, a Lukáš Válek w akcji sam na sam z bramkarzem strzałem w lewe okienko zdobył pierwszą bramkę dla gości. Wynik meczu ustalił w 56 minucie Erik Hrňa, strzelając jednocześnie bramkę nr 4000, którą Trzyniec zdobył grając w Extralidze. Podczas gry w przewadze, Martin Růžička podobnie jak przy bramce nr 3 zagrał do znajdującego się za linią bramkową Tomáša Marcinko, który na jeden kontakt zagrał przed bramkę do nadjeżdżającego Erika Hrni, ktory pokonał po raz piąty Pavla Kantora.

HC Kometa Brno – HC Dukla Jihlava 4:2
Po 7 kolejkach z 17 pkt prowadzi Chomutov, Trzyniec z 16 pkt zajmuje miejsce drugie, na trzecim miejscu Pilzno z 15 pkt. Na ostatnim miejscu Pardubice z 6 pkt.