post

VII dzień Mistrzostw Świata Juniorów U18 – podsumowanie

Walka o utrzymanie w elicie, ćwierćfinały pełne emocji i hat-trick, który wyrządził sporo szkód. Podsumowujemy siódmy dzień Mistrzostw Świata Juniorów U18 w amerykańskim Grand Forks.

Duńczycy na krawędzi

 

Łotwa – Dania 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

1:0 Deniss Smirnovs – Tomass Zeile – Pauls Svars (13:25)

1:1 Joachim Blichfeldt – Oliver Gatz (15:30, 5/4)

2:1 Vlads Vulkanovs – Tomass Zeile – Pauls Svars (28:50, 5/4)

3:1 Tomass Zeile – Pauls Svars – Renars Krastenbergs (51:14, 5/4)

4:1 Erlends Klavins – Pauls Svars (55:12)

5:1 Erlends Klavins – Renars Krastenbergs (58:37, pusta bramka)


Sborna kończy turniej. Pokonał ją… jeden człowiek!

 

Finlandia – Rosja 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

1:0 Eeli Tolvanen – Kristian Vesalainen – Henri Jokiharju (16:19)

2:0 Jesse Puljujarvi – Miro Heiskanen (26:31, 5/4)

2:1 Maxim Marushev – Danil Lobanov – Vladimir Kuznetsov (30:07)

3:1 Eeli Tolvanen – Urho Vaakanainen (30:48)

3:2 Dmitri Samorukov – Yaroslav Alexeyev (31:05)

4:2 Eeli Tolvanen – Jesse Puljujarvi – Aapeli Rasanen (39:39, 5/4)

4:3 Yaroslav Alexeyev – Mikhail Bitsadze – Klim Kostin (52:31, 5/4)


Bez niespodzianki

 

Kanada – Szwajcaria 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

1:0 Tyson Jost – William Bitten – Dante Fabro (06:40, 4/5)

2:0 David Quenneville – Brett Howden – Tyson Jost (11:56, 5/4)

3:0 Tyson Jost – Brett Howden (23:36, 5/4)

4:0 Cameron Morrison – Brett Howden – Dante Fabro (30:17)

5:0 Michael McLeod – Jordan Kyrou (36:19)

5:1 Janik Loosli – Philipp Kurashev – Elia Riva (38:37, 5/4)

6:1 Brett Howden – Dante Fabro – Tyson Jost (42:01, 5/4)

7:1 Tyson Jost – William Bitten – David Quenneville (50:07, 5/4)

8:1 Michael McLeod – Owen Tippett – Maxime Comtois (51:21)

9:1 Brett Howden – Noah Gregor – Cameron Morrison (55:25)


VI dzień Mistrzostw Świata Juniorów U18 – podsumowanie


Słowacy bez szans

Szwecja – Słowacja 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)

0:1 Adam Ruzicka (06:03)

1:1 Erik Brannstrom – Linus Lindstrom (11:37)

2:1 Lias Andersson – Timothy Liljegren (15:24, 5/3)

3:1 Rickard Hugg – Axel Jonsson Fjallby – Erik Brannstrom (16:28, 5/4)

4:1 Jesper Bokvist – Adam Thilander – Jacob Moverare (33:59)

5:1 Axel Jonsson Fjallby – Rickard Hugg – Tim Soderlund  (38:50)

6:1 Jesper Bratt – Elias Petersson – Hugo Danielsson (39:31)

6:2 Vojtech Zelenak – Samuel Bucek – Marian Studenic (44:28, 5/4)

7:2 Tom Wahlgren – Elias Pettersson – Lias Andersson (49:00, 5/4)


Pogrom Czechów

USA – Czechy 8:0 (0:0, 3:0, 5:0)

1:0 Casey Mittelstadt – Logan Brown (24:50)

2:0 Trent Frederic – William Lockwood (25:51)

3:0 Joey Anderson – Kieffer Bellows – Clayton Keller (35:35, 5/4)

4:0 Clayton Keller – Adam Fox – Ryan Lindgren (40:36)

5:0 Graham McPhee – Adam Fox – James Greenway (43:40)

6:0 Nicholas Pastujov – Zachary Walker – Graham McPhee (43:53)

7:0 Joey Anderson – Clayton Keller (49:51, 4/5)

8:0 Ryan Lindgren – Nicholas Pastujov (58:02, 5/4)


Ósmy dzień MŚU18:

Dania – Łotwa