Wymęczone zwycięstwo JKH. Kadra PZHL blisko niespodzianki

Nie tak kibice JKH GKS-u Jastrzębie wyobrażali sobie spotkanie przeciwko Kadrze PZHL. Kibice zgromadzeni na trybunach Jastoru mieli nadzieję, że obejrzą grad goli. Tak się jednak nie stało. Klub znad czeskiej granicy z dużymi problemami wygrał 3:2.

Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 10. minuty. Gola na 1:0 zdobył Patryk Pelaczyk. Tuż przed końcem pierwszej odsłony jastrzębianie podwyższyli prowadzenie dzięki wykorzystanej przewadze, a na listę strzelców wpisał się Artiom Dubinin. W drugiej tercji za strzelanie zabrała się Kadra PZHL. W 26. minucie swoje trafienie zaliczył Kamil Wałęga. 10 minut później JKH znów odzyskało dwubramkowe prowadzenie za sprawą Dominika Jarosza. Ostatni gol tego wieczoru ponownie należał do 18-letniego hokeisty Kadry PZHL. Wałęga na 13. sekund przed końcem drugiej tercji ponownie pokonał Prokopa.

W obu zespołach w trakcie tego spotkania doszło do zmiany między słupkami. 19-letni Oskar Prokop dostał szansę od trenera Kalabera i przez dwie tercje bronił bramki JKH. W trzeciej tercji bronił Ondrej Raszka. Po drugiej stronie doszło do wymuszonej zmiany. W 32. minucie doszło do zderzenia golkipera gości – Jakuba Zawalskiego z hokeistą JKH – Peterem Fabusiem. Po tym incydencie 19-letni bramkarz nie był w stanie kontynuować gry i w jego miejsce wszedł Sebastian Lipiński.

JKH GKS Jastrzębie 3:2 Kadra PZHL U23
1:0 Patryk Pelaczyk – Jakub Kubeš, Tomasz Kulas – 10:09
2:0 Artiom Dubinin – Martin Kasperlík, Dominik Paś – 19:19 (5/4)
2:1 Kamil Wałęga – Jan Sołtys, Miłosz Noworyta – 26:11 (5/4)
3:1 Dominik Jarosz – Radosław Nalewajka – 35:00
3:2 Kamil Wałęga – Bartłomiej Wsół, Jan Sołtys – 39:47