Wystartował 89. Puchar Spenglera!

Okres świąteczny to w środowisku hokejowym wyczekiwanie na najbardziej prestiżowy klubowy turniej hokejowy – Puchar Spenglera w szwajcarskim Davos. W 89. edycji turnieju wezmą udział zespoły ze Szwajcarii, Rosji, Niemiec, Finlandii oraz, jak co roku, Team Canada. Przedstawiamy podsumowanie pierwszego dnia Pucharu Spenglera.

Na początek debiutanci

Początek pierwszego meczu na szwajcarskim turnieju to starcie klubu debiutującego w rozgrywkach z zespołem, który już nie raz brał udział w zmaganiach o Puchar Spenglera. I to doświadczeni zawodnicy z Mannheim lepiej rozpoczęli spotkanie prowadząc po 30 minutach 3:0. Ambicje hokeistów HC Lugano musiały zostać podrażnione, gdyż w przeciągu kolejnych 30 minut Szwajcarzy odrobili straty i wyszli na prowadzenie.

HC Lugano – Adler Mannheim 6:3 (0:2, 3:1, 3:0)

0:1 Brent Raedeke – Glen Metropolit – Steve Eminger (04:28)

0:2 Ryan Macmurchy – Jochen Hecht – Kyle Wilson (13:51)

0:3 Ryan Macmurchy (27:09)

1:3 Fredrik Pettersson (32:04, 5/4)

2:3 Damien Brunner – Gregory Hofmann (35:05)

3:3 Fredrik Pettersson (38:55)

4:3 Linus Klasen – Tony Martensson – Fredrik Pettersson (44:59)

5:3 Linus Klasen (45:42)

6:3 Alessio Bertaggia (59:03, pusta bramka)

Niespodzianka na zakończenie dnia

To niespodziewany rezultat, ale Team Canada w pełni zasłużenie odniosła pierwsze zwycięstwo na turnieju. Nie można tu mówić o pięknym hokeju, a jedynie o skutecznej grze zawodników spod znaku klonowego liścia. Trevor Carrick i Cory Conacher zapewnili Kanadyjczykom wygraną nad zespołem z KHL.

HC Automobilist Jekaterynburg – Team Canada 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

0:1 Trevor Carrick – James Sheppard – Matthew Lombardi (19:59)

1:1 Alexandr Torchenyuk (28:57, 4/5)

1:2 Cory Conacher – Derek Roy (33:13)