Zagłębie walczy do końca!

Spotkanie pomiędzy KH Energą Toruń i Zagłębiem Sosnowiec okazało się szczęśliwe dla gości, którym Tor-Tor przyniósł dziś zwycięstwo. Po ciężkim meczu drużyna Marcina Kozłowskiego pokonała Stalowe Pierniki 2:1 w rzutach karnych.

Mimo, że pierwsza tercja spotkania nie przyniosła żadnego trafienia, mecz okazał się bardzo interesujący. Gospodarze, którzy zaczęli punktować zaraz po rozpoczęciu drugiej części gry cały czas utrzymywali przewagę.

Pierwszego gola dla Torunia zdobył Robert Korchokha. Przewaga utrzymała się tylko do 27. minuty. To właśnie wtedy Łukasz Rutkowski pokonał Patrika Spesnego. Do kolejnej zmiany wyniku doprowadził Semyon Garshin. 4 minuty przed końcem tej tercji, golkipera Energii pokonał Tomas Kana.

Na ostatnie dwadzieścia minut hokeiści wyszli bardzo zmotywowani. W grze „Stalowych Pierników” można było dostrzec więcej zawziętości, co poskutkowało trzecią i czwartą bramką. W drużynie Jurija Czucha punktowali odpowiednio Piotr Naparło i Daniil Orekhin. Bramkę kontaktową w 51. minucie zdobył Marek Kaluza.

Sosnowiczanie pokazali w ten sposób, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i szybko wykorzystali kolejne błędy gospodarzy. Do stanu gry 4:4 doprowadził ponownym strzałem Marek Kaluza. Pokazane przez Zagłębian „pazury” doprowadziły do dogrywki, a później do rzutów karnych. Zwycięskie trafienie należało do , którzy zabrali ze sobą kolejne punkty.

KH Energa Toruń 4:5k. Zagłębie Sosnowiec (0:0, 2:2, 2:2 d.0:0, 1:2 k. )
1:0 – Robert Korchokha – Trakhanov, Orekhin (22:57)
1:1 – Łukasz Rutkowski – Jaskólski, podsiadło (26:42)
2:1 – Semyon Garshin – Orekhin (29:24)
2:2 – Tomas Kana – Luka (35:53)
3:2 – Piotr Naparło – Wiśniewski (44:49)
4:2 – Daniil orekhin – Garshin, Trakhanov (46:49)
4:3 – Marek Kaluza – Luka, Jaros (50:08)