Zagłębie wygrywa cierpliwością

Od pewnego zwycięstwa nad reprezentacją Polski do lat 20 okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczęli hokeiści Zagłębia Sosnowiec. Beniaminek PHL ograł rywali 5:1 a aż cztery gole dla Zagłębia Sosnowiec zdobył Vladimir Luka.

Początek tego spotkania nie zwiastował, że zakończy się ono tak jednostronnym wynikiem. To gospodarze stwarzali groźniejsze okazje, jednak nie potrafili pokonać golkipera rywali. Sztuka ta udała się dość przypadkowo, gdy po strzale Vladimira Luki bramkarz reprezentacji U20 odbił krążek do boku, jednak w gęstniejącej mgle nie potrafił go dostrzec. Luka przejął „gumę” i wpakował ją do bramki.

Młodzi reprezentanci Polski nie dawali za wygraną i próbowali pokonać Rafała Radziszewskiego. Udało im się to jeszcze przed końcem pierwszej tercji. Grając w przewadze w zamieszaniu pod bramką Radziszewskiego jeden z zawodników „20” wyłuskał „gumę” odegrał do dobrze ustawionego Igora Smala, a ten posłał krążek do bramki Zagłębia.

W drugiej tercji przewaga sosnowiczan wzrosła, choć w dalszym ciągu młodzi adepci hokejowego rzemiosła potrafili zagrażać bramce strzeżonej najpierw przez Rafała Radziszewskiego, a później przez Michała Czernika. Kolejnego gola na swoim koncie zdobyli za to sosnowiczanie, którzy drugi raz w tym meczu wyszli na prowadzenie.

Końcowe 20 minut to popis skuteczności zagłębiowskiego klubu. Gospodarze zaaplikowali rywalom trzy bramki, nie tracąc żadnej i zasłużenie wygrali ten mecz 5:1. Kolejne spotkanie obu ekip miało odbyć się w piątek o godzinie 18:30. Z przyczyn organizacyjnych zostało jednak odwołane.