post

Zespoły z KHL w kratkę – podsumowanie 1. dnia Pucharu Spenglera [RETRANSMISJA]

Pierwszy dzień zmagań 90. Pucharu Spenglera upłynął pod znakiem zmagań drużyn z ligi KHL. W pierwszym spotkaniu Automobilist Jekaterynburg uległ szwajcarskiemu HC Lugano 4:2; z kolei w drugim meczu tego dnia Dynamo Mińsk pokonało Team Canada 7:4.

O takie otwarcie najstarszego klubowego turnieju na świecie nam chodziło! Już pierwszy mecz 90. turnieju o Puchar im. Carla Spenglera pokazał, że będzie to impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie. Grające na co dzień w szwajcarskiej lidze NLA HC Lugano pokonało Automobilist Jekaterynburg (KHL) 4:2 i potwierdziło jak silną ligą są rozgrywki w Szwajcarii.

Grupa Torriani:


HC Lugano – Automobilist Jekaterynburg 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

1:0 J. Wisniewski – L. Klasen (09:39, w przewadze)
1:1 D. Monya – E. Chesalin (17:16)
2:1 R. Sannitz – R. Wilson – J. Wisniewski (31:24)
3:1 R. Gardner – L. Fazzini (32:35)
3:2 A. Gareyev – N. Shchitov (48:21, w przewadze)
4:2 L. Klasen – M. Lapierre (59:40, pusta bramka)

Sędziowali: Stefan Fonselius (Finlandia) i Tobias Wehrli (Szwajcaria) – Balazs Kovacs (Szwajcaria) i David Obwegeser (Szwajcaria)
Minuty karne: 12-10
Strzały: 30-23
Widzów: 6300

HC Lugano: Merzlikins; Wisniewski, Wilson; Chiesa, Furrer; Ulmer, Heinrich; Hirschi, Ronchetti; Bürgler, Zackrisson, Hofmann; Walker, Lapierre, Sannitz; Vesce, Martensson, Klasen; Fazzini, Gardner, Reuille.

Automobilist Jekaterynburg: Lisutin (od 33 do 59:01 i od 59:40 do 60:00 Sochatzki); Schtschitow, Megalinski; Wasilewski, Cajkowski; Timaschow, Kivisto; Schurawljow, Turbin; Michnow, Koukal, Garejew; Tschistow, Ticar, Simakow; Monja, Tortschenjuk, Tschessalin; Buchtele, Gubin, Golyschew.


Grupa Cattini:


Dynamo Mińsk – Team Canada 7:4 (2:3, 1:0, 4:1)
1:0 A. Materukhin K. Gotovets (02:02
1:1 A. Ebbett – D. Jeffrey –  M. Raymond (05:11)
1:2 M. Noreau – A. Ebbett – Ma. Pouliot (12:57, w podwójnej przewadze)
1:3 M. Raymond – M. Flood – Ma. – Pouliot (13:58, w przewadze)
2:3 E. Kovyrshin – N. Komarov – A. Materukhin (16:50)
3:3 E. Lisovets – M. Ellison – A. Materukhin (30:44, w przewadze)
3:4 M. Noreau – J. Micflikier (40:33)
4:4 D. Korobov – N. Komarov (46:30)
5:4 E. Kovyrshin – R. Klinkhammer (50:25)
6:4 S. Drozd – R. Graborenko (54:20)
7:4 N. Komarov – K. Khenkel (58:25)

Sędziowali: Vinnerborg i Wiegand (główni) – Borga i Kaderli (liniowi)
Minuty karne: 10-8
Strzały: 13-27
Widzów: 6119

Dynamo Mińsk: Scrivens; Korobov, Lisovez; Graborenko, Gotovez; Shinkevitsh, Chenkel; Ambrosheytshik, Ellison, Klinkhammer; Materuchin, Kovyrshin, Komarov; Drosd, Pavlovitsh, Volkov; Kitarov, Stass, Lopatshuk; Karaban, Stepanov.

Team Canada: MacIntyre (od 00:00 do 58:10, od 58:10 do 58:25, od 58:25 do 58:56 oraz od 59:03 do 60:00); Parlett, Morrisonn; Noreau, Gormley; Heshka, Flood; Vukovic; Emmerton, McIntyre, Campbell; Pouliot, DiDomenico, Micflikier; Jeffrey, Ebbett, Raymond; Sheppard, Pare, Colby Genoway; Katic.