Złoto w Bytomiu, brąz w Tychach – PLHK zakończyła sezon!

Po raz siódmy w historii, a trzeci z rzędu Bytom stał się miastem mistrzyń Polski w hokeju na lodzie. W rywalizacji finałowej podopieczne Andrzeja Secemskiego dwukrotnie ograły Stoczniowiec Gdańsk. Drugi raz z rzędu na najniższym stopniu podium sezon zakończyły z kolei tyskie Atomówki.

Mistrzyniami Polski zostały trzeci raz z rzędu (a siódmy w historii) zawodniczki bytomskiej Polonii, które dwukrotnie ograły GKS Stoczniowiec Gdańsk (4:3, po dogrywce oraz 3:1).

Bytomianki mistrzyniami Polski! (GALERIA ZDJĘĆ)

Drugi raz z rzędu hokeistki SKKH Atomówek GKS Tychy zakończyły sezon z brązowymi medalami Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W minioną sobotę tyszanki po raz drugi pokonały MUKS Naprzód Janów i odebrały zasłużone medale.

Przed tygodniem tyszanki wykonały pierwszy krok w stronę drugiego z rzędu brązowego medali PLHK, pokonując Naprzód Janów 2:1. Tym razem zadanie miało być jeszcze cięższe, ponieważ drugi mecz obu ekip miał się odbyć na terenie rywalek.

I faktycznie, od początku spotkanie na katowickim Jantorze było równie wyrównane co te w Tychach. Po bezbramkowej pierwszej tercji w drugiej odsłonie spotkania to gospodynie śmielej zaatakowały na bramkę Atomówek. Mimo to, na pierwszego gola musieliśmy czekać aż do 39. minuty, gdy, grając w liczebnej przewadze, na prowadzenie janowianki wyprowadziła… wychowanka Atomówek Julia Gawlik. Nie minęły jednak cztery minuty po wznowieniu gry w trzeciej tercji a Alicja Kopciara doprowadziła stan meczu do wyrównania, a po kolejnych 10 minutach to podopiecznie Dariusza Garbocza prowadziły w Katowicach. Tym razem Martynę Sass pokonała Aneta Michałek.

O tym, iż popularne „Kojotki” nie zamierzają się poddawać przekonaliśmy się już po niespełna dwóch minutach, kiedy Zofia Grzemska doprowadziła do wyrównania. Po tej bramce janowianki poczuły się jednak zbyt pewnie i szybko zaczęły popełniać kolejne błędy – po zaledwie 23 sekundach Agnieszka Dziedzioch po raz trzeci pokonała bramkarkę rywalek, dając tym samym brąz Atomówkom.

TMH Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
1:0 Katarzyna Wybiral – Wiktoria Dziwok – Karolina Późniewska (03:04, w przewadze)
1:1 Renata Tokarska – Tetiana Onyshchenko (07:46, w przewadze)

2:1 Patrycja Sfora – Klaudia Chrapek – Magdalena Czaplik (09:21, w przewadze)
3:1 Aneta Cygan – Karolina Późniewska (26:31, w przewadze)

Sędziowali: Sebastian Kryś (główny) – Dariusz Pobożniak i Joanna Pobożniak (liniowi)
Minuty karne: 16 – 22
Widzów: 400
Pierwszy mecz: 4-3.

TMH Polonia Bytom: Burzyńska – Chrapek (4), Cygan; Późniewska (2), Czaplik (2), Wcisło (2) – Sfora, Klimecka; Dziwok (4), Wybiral, Kaleja (2) – Błaszków, Klama; Synowiec, N. Suchanek, M. Suchanek.
Trener: Paweł Głaz

GKS Stoczniowiec Gdańsk: Kosińska – Kamińska (2), Tokarska (6); Bigos, Kasprzycka (6), Siejka – Banaś, Podracka; Błaszak (2), Onyshchenko (2), Korkuz (4) – Łapińska, Grzelak.
Trener: Henryk Zabrocki

MUKS Naprzód Janów – SKKH Atomówki GKS Tychy 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
1:0 Julia Gawlik – Anna Sopata (38:27, w przewadze)
1:1 Alicja Kopciara (43:32)
1:2 Aneta Michałek – Sylwia Łaskawska (52:08)
2:2 Zofia Grzemska – Joanna Orawska (53:57)
2:3 Agnieszka Dziedzioch – Nicole Sosnowska – Sylwia Łaskawska (54:20)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (główny) – Sajmon Grelich i Patryk Puławski (liniowi)
Minuty karne: 12 – 12
Strzały: 34 – 36