Zwycięstwo jastrzębian na rozpoczęcie

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie w swoim pierwszym spotkaniu nowego sezonu PHL wygrali z THM Polonią Bytom 3:0.

Wszystkie bramki dla jastrzębian zdobyli zawodnicy sprowadzeni do klubu tego lata. Pierwszą bramkę dla JKH w kampanii 2018/2019 strzelił rosyjski napastnik – Artiom Dubinin. Ten sam zawodnik zaliczył asystę drugiego stopnia przy trafieniu Jakuba Grofa. Gospodarze strzelili dwie bramki w ciągu dwóch minut i zdobyli prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Ostatnie trafienie w tym meczu zdobył 39-letni Słowak – Peter Fabuš.

W trzeciej tercji doszło do sprzecznej sytuacji. Po zamieszaniu przed polem bramkowym krążek przelobował bramkarza Polonii – Mateusza Studzińskiego. Gol jednak nie został uznany, bo sędzia dopatrzył się zagrania wysokim kijem Tomáša Komínka.

JKH GKS Jastrzębie 3:0 Polonia Bytom
1:0 Artiom Dubinin – Dominik Paś – Martin Kasperlík – 11:41
2:0 Jakub Grof – Martin Kasperlík – Artiom Dubinin – 13:13
3:0 Peter Fabuš – Kamil Wróbel – Tomáš Komínek – 21:50