Karne zdecydowały! Awans oddala się od biało-czerwonych!
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Niestety, nie było nam dane wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego po drugim spotkaniu reprezentacji Polski w ramach prekwalifikacji olimpijskich. Tym razem nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Ukrainy.

Drugi dzień zmagań w Sosnowcu rozpoczął się od pojedynku reprezentacji Estonii i Korei. Od początku tego pojedynku przewagę mieli hokeiści z Azji, choć to Estończycy otworzyli wynik tego spotkania — zdobywając gola w 10. minucie. Niemal dokładnie dwie minuty później Koreańczycy zdołali jednak odpowiedzieć, doprowadzając do wyrównania, a w 21. minucie gracze z Azji wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. 


W spotkaniu reprezentantów Polski od początku mowa była o bardzo ciężkim boju. W tej szarpanej grze z obu stron lepiej odnaleźli się Polacy, którzy w 8. minucie objęli prowadzenie po strzale Kamila Górnego. 


Reprezentanci Ukrainy zdołali odpowiedzieć w 3. minucie drugiej tercji — do wyrównania doprowadził Denys Borodai — jednak jeszcze w drugiej odsłonie meczu podopieczni Roberta Kalabera odzyskali przewagę. W 34. minucie golkipera rywali pokonał Marcin Kolusz. 


I tym razem “Orły” Kalabera nie zdołały utrzymać jednobramkowego prowadzenia. Początek trzeciej tercji przyniósł nam wyrównanie po trafieniu Yevhenija Ratushnego. Do końcowych sekund trzeciej tercji żadna ze stron nie zdołała zadać decydującego ciosu; tego nie oglądaliśmy również w dogrywce, więc to seria rzutów karnych miała rozstrzygać o końcowym wyniku. 


Najazdy lepiej zaczęli nasi reprezentanci, którzy wyszli na prowadzenie po udanej próbie Krystiana Dziubińskiego. Później jednak swoje rzuty karne wykorzystali Ilya Korenchuk i Olexi Vorona, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę. 


Polska - Ukraina 2:3k. (1:0, 1:1, 0:1, 0:0d., 0:1k.)

1:0 Kamil Górny - Bartosz Fraszko - Grzegorz Pasiut (07:15) 

1:1 Denys Borodai - Artem Hrebenyk - Ilya Korenchuk (22:22)

2:1 Marcin Kolusz - Krystian Dziubiński - Bartłomiej Jeziorski (33:45)

2:2 Yevheny Ratushny - Ilya Korenchuk - Artur Cholach (43:43)

2:3 Olexi Vorona (decydujący rzut karny)


Sędziowali: Nicolas Neutzer i Alexey Roshchyn (główni) - Tomas Gegan i Jeroen Klijberg (liniowi)

Minuty karne: 6 - 2

Strzały: 34 - 32

Widzów: 1817


Polska: Miarka - Wajda, Górny; Fraszko, Pasiut, Wronka - Ciura, Jaśkiewicz, Paś; Wałęga, Zygmunt - Dronia, Wanacki, Kolusz, Dziubiński, Jeziorski - Horzelski, Zieliński, Galant, Komorski, Michalski.

Trener: Robert Kalaber


Ukraina: Dyachenko - Hrebenyk, Pangelov-Yuldashev; Lyalka, Mazur, Morozov; Sysak, Merezhko; Trakht, Zakharov, Peresunko - Cholach, Ratushny; Vorona, Fadyeyev, Denyskin - Andreikiv, Korenchuk, Kutsevych, Borodai - Panchenko.

Trener: Dmytro Khrystych© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by