MŚ u18: Finlandia, USA, Kanada i Rosja w półfinałach (aktualizacja)
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Od godziny 14 na lodowiskach w Rosji trwały dwa pierwsze spotkania ćwierćfinałowe rozgrywanych tam Mistrzostw Świata U-18 elity. Zmagały się ze sobą reprezentacje USA i Szwecji oraz Szwajcarii i Finlandii.

W pierwszym meczu reprezentacja Finlandii kilkukrotnie wychodziła na prowadzenie, lecz w drugiej tercji Szwajcarzy odrobili straty. Po dwóch odsłonach spotkania na tablicy mieliśmy wynik 3-3. Do zaciekłych ataków Finowie ruszyli na początku 3 tercji, co  dało efekty, gdyż w przeciągu niespełna dwóch minut zdobyli trzy trafienia, po których Szwajcarzy już się nie pozbierali.

Finlandia - Szwajcaria 7:4 (1:0, 2:3, 4:1)
awans: Finlandia

Drugie spotkanie rozgrywane było równolegle. Tam USA pewnie pokonało Szwecję 4:0 i ich zwycięstwo właściwie ani przez moment nie było zagrożone.

Szwecja - USA 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)