EUHL: Nerwowa końcówka na życzenie
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Dwa oblicza drużyny UHT Sabers Oświęcim oglądaliśmy w spotkaniu oświęcimskiego klubu z Philosophers Nitra. Pomimo nerwowej końcówki meczu w Nitrze Szablom udało się zgarnąć pełną pulę za zwycięstwo 3:2.

Bardzo dobrą pierwszą połowę meczu zaliczyli hokeiści UHT Sabers Oświęcim w spotkaniu z Philosophers Nitra. Później jednak to “Filozofowie” przejęli inicjatywę i byli o krok od doprowadzenia do remisu. Ostatecznie jednak przewaga polskiego zespołu okazała się na tyle bezpieczna, że hokeistom Sabers udało się utrzymać prowadzenie do końcowej syreny meczu. 


Co warte podkreślenia, sukces w Nitrze “Szable” zawdzięczają przede wszystkim duetowi Tychenko-Nikolayevych, który zdobył wszystkie trzy bramki dla oświęcimskiego klubu w tym spotkaniu.


Dzięki tej wygranej oświęcimianie umocnili się na drugim miejscu, tracąc do liderującej drużyny z Trenczyna zaledwie trzy punkty. Prowizoryczne podium zamyka ekipa z Bańskiej Bystrzycy z jednym meczem rozegranym mniej i stratą czterech punktów do “Szabli”. To też najbliższy rywal podopiecznych Vitalija Shliakhova w rozgrywkach EUHL.


Philosophers Nitra - UHT Sabers Oświęcim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

0:1 Demian Tychenko (19:21)

0:2 Demian Tychenko - Igor Nikolayevych (26:20)

0:3 Igor Nikolayevych (31:49, w osłabieniu)

1:3 Adam Simurda - Maros Svitac (46:21, w podwójnej przewadze)

2:3 Viktor Varga - Alex Hoffmann (54:49)


Minuty karne: 8 - 10

Strzały: 29 - 47

Widzów: 152


Philosophers Nitra: Veres (59:45) - Simurda, Belak; Hoffmann, Varga, Svitac - Rohal, Liko; Gemmel, Novodomsky, Matus - Kovac, Kudrna; Hazucha, Rakus, Chomiscak - Homola, Foltyn, Patrovic, Balko.

Trener: Jozef Kovacik


UHT Sabers Oświęcim: Kaczkowski - Prokopiak, Shoferovsky, Zając, D. Baida, I. Baida - Wikar, Romanenko; Melny, Nikolayevych, Tychenko - Grebski, Udodov, J. Malasiński, Mużelak. 

Trener: Vitalii Shliakhov© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by