Podsumowanie tygodnia w WHL
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Silvertips w kratkę, serie Blades, Broncos i Giants oraz punkty Krzysztofa Maciasia. Podsumowujemy tydzień z Western Hockey League.

Doskonałą serię kontynuują w rozgrywkach Western Hockey League hokeiści Saskatoon Blades. Lider Konferencji Wschodniej w minionym tygodniu wygrał kolejne dwa mecze. Co prawda były to zwycięstwa po dogrywkach, jednak przedłużyły one serie wygranych meczów do 10 spotkań. 


Trzy zeszłotygodniowe spotkania wygrał zespół Swift Current Broncos, który awansował tym samym na 4. miejsce w Konferencji Wschodniej. Dwie wygrane i porażkę ponieśli zaś zawodnicy Vancouver Giants. Przegrywając 3:8 z Portland Winterhawks “Giganci” zakończyli serię sześciu kolejnych zwycięstw z rzędu.


W minionym tygodniu drużyna Krzysztofa Maciasia Prince Albert Raiders rozegrała dwa spotkania i dwukrotnie pokonywała rywali, jednak za każdym razem było to po dogrywce lub rzutach karnych. 


W pierwszym spotkaniu Raiders pokonali Medicine Hat Tigers 2:1 po rzutach karnych, a dzień później hokeiści z Prince Albert pokonali Lethbridge Hurricanes 4:3 po dogrywce.  W tym starciu dwa punkty zanotował reprezentant Polski, który do bramki dołożył jedną asystę.


Western Hockey League — tabela:

Bez zmian w czołówce obeszły się zestawienia obu konferencji Western Hockey League. Do kilku zmian doszło na dalszych lokatach, jednak okazały się one jedynie kosmetycznymi poprawkami. 


Pierwsze drużyny są już pewne udziału w fazie play-off. Na Wschodzie mowa o tylko jednym klubie — Saskatoon Blades. Na Zachodzie z kolei trzy ekipy zapewniły sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Są to Prince George Cougars, Silvertips Everett oraz Portland Winterhawks.

 

Konferencja Zachodnia

fot. chl.ca


Konferencja Wschodnia


fot. chl.ca


Najbliższe mecze Prince Albert Raiders w Western Hockey League:

22.02 - Prince Albert Raiders - Brandon Wheat Kings

24.02 - Prince Albert Raiders - Brandon Wheat Kings

28.02 - Prince Albert Raiders - Red Deer Rebels

01.03 - Brandon Wheat Kings - Prince Albert Raiders

02.03 - Prince Albert Raiders - Lethbridge Hurricanes© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by