MŚ u18 : Zwycięstwa Kanady i USA w półfinałach
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
W meczach połfinałowych lepsi okazali się Kanadyjczycy oraz Amerykanie, którzy dopiero w rzutach karnych pokonali Rosjan.

W pierwszym pojedynku Kandadyjczycy byli faworytem tego spotkania jednak Finowie stawili dość duży opór. Pierwsza tercja tego spotkania
był wyrównana i dzięki dobrej grze obronnej nie oglądalismy bramek. Na początku drugiej odsłony padły dwie bramki dla zawodników zza oceanu.
Trafienia Klimchuk M. oraz Morrissey J.  dały wynik 2:0 po drugiej tercji. W ostatniej tercji kontaktową bramkę w 8. min zdobył J. Antonen.
Finowie dokońca walczyli o wyrównujące trafienie, w końcówce zdjęli bramkarza ale to przyniosło odwrotny skutek i to Kanadyjczycy
zdobyli trzecią bramkę.

Kanada u18 - Finlandia u18 3:1

1:0 Klimchuk M.
2:0 Morrissey J.
2:1 J.Antonen
3:1 Bennett S.(GK OUT)

W drugim spotakaniu Amerykanie pokonali Rosjan, po rzutach karnych. Na prowadzenie jako pierwsi wyszyli Amerykanie, którzy podczas rozgrywania przewagi
zdołali pokonać bramkarza rosyjskiego. W drugiej tercji dwukrotnie do bramki trafiali Rosjanie i to oni prowadzili 2:1 po drugiej tercji.
Trzecia tercja była decydująca dla tego spotkania. Na dwie minuty przed końcem spotkania Rosjanie prowadzili 3:2 ale za sprawa trafienia A.Louis Amerykanie doprowadzili do wyrównania,
Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zwycięzce poznaliśmy w rzutach karnych. W tym elemencie lepsi okazli sie Amerykanie, którzy dwukrotnie trafili do siatki.

Rosja u18 - USA u18 3:4 dog

0:1 Kelleher T.
1:1 Buchnevich P.
2:1 Nichushkin V.
2:2 Vannelli T.
3:2 Leschenko V.