Podsumowanie 1. dnia MŚ1B
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Jacek Kopciński | Planet of Hockey
Znakomita Dukaric, niespodziewana porażka Włoszek i pogrom Słowaczek. Podsumowujemy pierwszy dzień Mistrzostw Świata dywizji IB w Rydze.

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata dywizji IB w Rydze. Już pierwszy mecz tego turnieju przyniósł nam nieoczekiwane emocje. W spotkaniu Wielkiej Brytanii z Włoszkami padł… tylko jeden gol, który dał komplet punktów Wyspiarkom. Jedyny go padł w 38. minucie po strzale Jodie Alderson-Smith. Dodajmy, że “czyste konto” zachowała w tym meczu brytyjska bramkarka Nicole Jackson, która obroniła aż 44 celne strzały.


W drugim meczu do gry weszły reprezentantki Polski, choć nie był to dla nich szczęśliwy pojedynek. Niemal przez całe spotkanie sporą przewagę miały zawodniczki reprezentacji Polski, które zasypywały słoweńską bramkarkę gradem strzałów w nadziei, że popełni ona błąd i “guma” wpadnie do siatki. Jedynego gola dla biało-czerwonych zdobyła w tym meczu Julia Zielińska, która strzałem do bramki sfinalizowała podanie od Wiktorii Sikorskiej. Mimo oddania aż 66 strzałów doskonała postawa Pii Dukarić sprawiła, że Polki przegrały to spotkanie 1:4.


Na zakończenie pierwszego dnia zmagań reprezentantki Słowacji (spadkowicz z dywizji IA) wysoko rozbił gospodynie turnieju i zarazem beniaminka w tej grupie — Łotwę — aż 7:1. W meczu tym nie było mowy o niespodziance. Słowaczki oddały 51 celnych strzałów, zdobywając siedem bramek. Po dwa gole zdobyły Ema Tothova i Barbora Kapicakova. 


Po pierwszym dniu zmagań w Rydze na prowadzeniu znajdują się Słowaczki, dzięki ich świetnej postawie strzeleckiej. Drugie miejsce okupują pogromczynie reprezentacji Polski, zaś na trzecim miejscu plasują się Brytyjki.Terminarz 01.04:

11:30* - Polska - Wielka Brytania

15:00* - Słowacja - Słowenia

18:30* - Włochy - Łotwa


* polskiego czasu© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by