Orlice odwracają losy meczu!
  Added 2 weeks ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Pierwsza wygrana Polek na turnieju Mistrzostw Świata dywizji IB stała się faktem! W swoim drugim meczu w Rydze biało-czerwone pokonały po dogrywce reprezentację Wielkiej Brytanii 3:2.

Drugi pojedynek biało-czerwonych w Rydze rozpoczął się bardzo pechowo, od szybko straconej bramki.W 4. minucie Abbie Sylvester, strzałem spod linii niebieskiej, pokonała zasłoniętą Martynę Sass.


Z czasem reprezentantki Wielkiej Brytanii coraz częściej zaczęły zagrażać bramce Martyny Sass, a chwilę przed końcem pierwszej tercji, podwyższyły one swoje prowadzenie. Po strzale z “ostrego” kąta krążek wrócił do jednej z Brytyjek, która “na raty” pokonała Martynę Sass, oddając jeszcze dwa strzały w stronę polskiej bramki. Za drugim razem krążek wylądował w siatce, dając drugiego gola Wyspiarkom.


W drugiej tercji biało-czerwone ruszyły odważniej do ataku, ale na rezultaty musieliśmy czekać do 6. minuty tej części spotkania. Doskonałe “crossowe” podanie od Karoliny Późniewskiej dotarło do Tetiany Onyshchenko, a ta, będąc niemal “sam na sam” z bramkarką Wielkiej Brytanii, zmniejszyła straty do Brytyjek.


W trzeciej tercji prowadzone przez Joe Butkevicha zawodniczki przejęły inicjatywę, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Mimo oddawania większej liczby celnych strzałów, biało-czerwonym nie udawało się zagrozić bramce Nicole Jackson na tyle, aby ta musiała wyjmować “gumę” ze swojej siatki. Sztuka ta udała się dopiero na 21 sekund przed końcem tercji Olivii Tomczok, która otrzymała bardzo dobre podanie od Julii Zielińskiej i, korzystając z tego, że Jackson nie zdążyła się przemieścić do drugiego słupka, wbiła krążek do brytyjskiej bramki. 


W dodatkowym czasie gry, w systemie 3 na 3, “Orlice” dość szybko przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po 83 sekundach gry Wiktoria Dziwok wjechała z krążkiem przed brytyjską bramkę i strzałem z backhandu wbiła go do siatki, zapewniając pierwsze zwycięstwo Polek na tym turnieju. 


Najlepszą zawodniczką reprezentacji Polski wybrana została Wiktoria Sikorska


Polska - Wielka Brytania 3:2 (0:2, 1:0, 1:0)

0:1 Abbie Sylvester - Aimee Headland - Katherine Gale (03:43)

0:2 Laura Horwood - Jodie Alderson-Smith (17:49)

1:2 Tetiana Onyshchenko - Karolina Późniewska - Wiktoria Gogoc (25:29)

2:2 Olivia Tomczok - Julia Zielińska - Wiktoria Sikorska (59:39, w przewadze, bez bramkarza)

3:2 Wiktoria Dziwok - Olivia Tomczok (61:23)


Sędziowały: Reetta-Kaisa Lusi (główna) - Ottilia Classon i Zora Gottlibet (liniowe)

Minuty karne: 2 - 2

Strzały: 29 - 30 (8-8, 9-12, 11-6, 1-4)

Widzów: 132


Polska: Sass - Chrapek, Sfora; Późniewska, Czarnecka, Sikorska - Gogoc, Zielińska; Tomczok, Talanda, Dziwok - Korkuz, Strzelecka; Brzezińska, Onyshchenko (2), Łąpieś - Nosal, Kędra; Huchel, Kot, Górska.

Trener: Joe Butkevich


Wielka Brytania: Jackson - Hill, Sylvester; Marsden (2), Horwood, Alderson-Smith - Traill, Beal; Cartwright, Headland, Gale - Endrizzi, Rees; Newlands, Harris, Wakeling - Needham-Potts; Saunders, Patrick, Towns, Wallace.

Trener: Michael Clancy© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by