Podsumowanie 2. dnia na MŚ1B
  Added One week ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Dogrywka w meczu Polek, Słowaczki z kompletem zwycięstw i niespodzianka w meczu Łotwy. Podsumowujemy drugi dzień Mistrzostw Świata dywizji IB.

Drugi dzień hokejowych Mistrzostw Świata dywizji IB w Rydze rozpoczął się od pojedynku reprezentacji Polski z Wielką Brytanią. Lepiej to spotkanie otworzyły reprezentantki Wielkiej Brytanii, które po pierwszej tercji prowadziły 2:0. W drugiej i trzeciej tercji Polki systematycznie odrabiały straty. Bramki Tetiany Onyshchenko i Olivii Tomczok (ta druga zdobyta na 21 sekund przed końcem trzeciej tercji) zapewniły kibicom dodatkowe emocje w postaci dogrywki. W niej z kolei “złotym golem” popisała się Wiktoria Dziwok, zapewniając zwycięstwo biało-czerwonym. 


W drugim meczu tego dnia Słowaczki podejmowały Słowenię. Pogromca Polek z pierwszego spotkania w Rydze po raz kolei stawił czoła faworyzowanym rywalkom i ogromnej liczbie strzałów. Tym razem jednak bramkarka Słowenii czterokrotnie musiała wyciągać krążek z własnej bramki, co, przy aż 75 celnych strzałach Słowaczek, jest i tak imponującym wynikiem.


Na zakończenie drugiego dnia zmagań w Rydze gospodynie turnieju mierzyły się z reprezentacją Włoch. Mecz ten nie ułożył się najlepiej dla gospodyń nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Niemal przez całe spotkanie Italia miała wyraźną przewagę nad beniaminkiem MŚ1B, jednak to Łotyszki, niesione dopingiem swoich kibiców, wygrały ten mecz 3:2.


Po dwóch dniach zmagań na czele plasują się Słowaczki, które są jedyną ekipą z kompletem punktów i bardzo dobrym bilansem bramkowym (11:1). Drugie miejsce (z 4. punktami) zajmuje Wielka Brytania, a miejsca 3-4 (z trzema “oczkami”) przypadły w udziale Słowenkom i Łotyszkom. 


Terminarz 3. dnia MŚ1B (03.04)

11:30* Słowacja - Wielka Brytania

15:00* Polska - Włochy

18:30* Łotwa - Słowenia© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by