Podsumowanie dnia w NHL (10.04)
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. NHL.com
Dublet Kyrou, cztery punkty Guenthera i złoty gol Cooleya. Podsumowujemy noc z National Hockey League.

Tylko trzy mecze rozegrane zostały tego dnia na amerykańsko-kanadyjskich taflach National Hockey League. 


Dogrywką zakończył się pojedynek Vancouver Canucks z Arizona Coyotes. Ekipa z Kanady musiała jednak uznać wyższość “Kojotów”, przegrywając 3:4. Aż cztery punkty w ekipie Coyotes zapisał na swoim koncie Dylan Guenther, który zdobył gola i zanotował trzy asysty. Po drugiej stronie tafli najskuteczniejszy okazał się natomiast Quinn Hughes, który zaliczył trzy asysty. Decydującego o triumfie Coyotes gola zdobył z kolei Logan Cooley w 4. minucie dogrywki. 
Pewnie swoich środowych rywali pokonali zawodnicy Edmonton Oilers. “Nafciarze” pokonali Vegas Golden Knights 5:1. Po bramce i asyście w barwach Oilers zanotowali Leon Draisaitl i Zach Hyman. W ekipie z Las Vegas jedynego gola zdobył Keegan Kolesar, który bramkę zdobył podczas gry… w liczebnym osłabieniu.
Nieco skromniejsze zwycięstwo zaliczyli hokeiści St. Louis Blues, którzy w domowym spotkaniu pokonali Chicago Blackhawks 5:2. Aż cztery gole “Nutki” zdobyły w pierwszej tercji tego meczu, wychodząc na pewne prowadzenie po 20 minutach gry. Dwa gole dla Blues w tym spotkaniu zdobył Jordan Kyrou.

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by