Pierwsze podpisy na Podhalu!
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Dwóch pierwszych zawodników złożyło podpisy pod nowymi kontraktami na grę w Podhalu Nowy Targ. Mowa tu o bramkarzu oraz obrońcy.

Wspomnianymi zawodnikami, którzy przedłużyli swoje umowy z nowotarskim klubem są Paweł Bizub i Dmitri Zalamay. Urodzony w Rabce-Zdroju golkiper w minionym sezonie musiał rywalizować o miejsce w składzie z Kevinem Lindskougiem i Alexem Horawskim, przez co jego bilans rozegranych meczów wyniósł 21 spotkań. W nich 24-letni bramkarz obronił 633 strzały spośród 690, co przełożyło się na 90,37% skuteczności obron.


- Paweł w trudnych momentach dla klubu udowodnił, że jest godny zaufania, nie zawiedliśmy się na nim. Dlatego postanowiliśmy przedłużyć kontrakt i dać Pawłowi szansę jako pierwszemu bramkarzowi — powiedział prezes PZU Podhala Nowy Targ Mateusz Gacek cytowany przez stronę nowotarskiego klubu. 


Pochodzący z Białorusi Zalamay debiutancki sezon w Tauron Hokej Lidze zakończył z kolei z dorobkiem 29 punktów zdobytych w 46 meczach. 29-letni defensor osiem razy sam pokonywał bramkarza rywali, a 21 razy asystował przy trafieniach kolegów z drużyny.


- Zalamay to obrońca z krwi i kości. Niejednokrotnie udowadniał, że jego gra jest stabilna, a między innymi takiej gry w obronie potrzebujemy. Współpraca z nim przebiegała wzorowo, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu jej — dodał Mateusz Gacek w rozmowie dla oficjalnej strony nowotarskiego klubu.© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by