Rehabilitacja Finów
  Added 2 months ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. IIHF.com
Pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Pradze zanotowali hokeiści reprezentacji Finlandii. Ekipa Suomi wysoko pokonała Wielką Brytanię aż 8:0.

Finowie długo nie potrafili przełamać brytyjskiej obrony. Dość powiedzieć, że pierwszego gola w tym meczu oglądaliśmy dopiero w 17. minucie, a pierwsza tercja zakończyła się wygraną Finów “zaledwie” 1:0.

Później jednak hokeiści z Finlandii zdecydowanie przyśpieszyli tempo gry, a Brytyjczycy często dostarczali im okazji do podwyższenia wyniku. W drugiej tercji Suomi wbili rywalom aż pięć bramek, nie tracąc przy tym żadnej.

Beniaminek na tym poziomie rozgrywkowym nie był w stanie pokonać fińskiego bramkarza także w trzeciej tercji, w której Finowie zadowolili się “tylko” dwoma golami. Dodajmy, że ósma bramka dla Finlandii była jednocześnie trzecim trafieniem Olivera Kapanena w tym spotkaniu i pierwszym hat-trickiem na tegorocznych Mistrzostwach Świata.