Szwedzkie wsparcie GieKSy!
  Added 2 months ago   Skomentuj
Grzegorz Mijalski fot. Planet of Hockey
Szefostwo wicemistrza Polski - GKS-u Katowice dokonało kolejnego wzmocnienia przed zbliżającym się sezonem Tauron Hokej Ligi. Do kadry GieKSy dołączył rosły, a przede wszystkim perspektywiczny zawodnik ze Szwecji.

Pontus Englund, bo o nim mowa to szwedzki obrońca, lubiący grać po obu stronach lodowiska. 23-latek może się pochwalić dobrymi warunkami fizycznymi, wszak mierzy 193 cm i waży 90 kg.  


Englund jest wychowankiem szwedzkiego klubu Timra IK. Nigdy jednak nie miał okazji, by zadebiutować w seniorskiej drużynie. W rodzimym kraju karierę rozwijał na trzecim szczeblu rozgrywek gdzie łącznie w 104 spotkaniach zgromadził 72 punkty za 26 goli i 46 asyst.  


W poprzednim sezonie szwedzki hokeista występował w dwóch duńskich klubach – Frederikshavn White Hawks i Herning Blue Fox. W barwach drugiego wystąpił w turnieju finałowym Pucharu Kontynentalnego, rozgrywanego w Cardiff, gdzie jego zespół zajął drugie miejsce.


Tak o nowym nabytku GieKSy wypowiedział się na łamach klubowej strony Roch Bogłowski – dyrektor sekcji hokejowej GKS-u Katowice.


„Pontus to wciąż młody zawodnik, jednak już z pewnym doświadczeniu w europejskim hokeju. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne i lubi uczestniczyć w akcjach ofensywnych. Liczymy, iż w naszej drużynie rozwinie się hokejowo i da odpowiednią jakość po obu stronach tafli.”


Englund związał się z GKS-em Katowice roczną umową. 

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by