Czterech hokeistów żegna się z GieKSą!
  Added One month ago   Skomentuj
Grzegorz Mijalski fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Po zakończonym ubiegłym sezonie Tauron Hokej Ligi, szefostwo GKS-u Katowice zapowiadało sporo zmian kadrowych. Można się spodziewać wzmocnień, ale też trzeba się liczyć z kilkoma rozstaniami. I tak właśnie w mijającym tygodniu włodarze GieKSy pożegnali aż czterech hokeistów.

W nadchodzącym sezonie Tauron Hokej Ligi w szeregach wicemistrza Polski nie zobaczymy Macieja Kruczka, Shiegeki Hitosato, Olli Issakki oraz Miro Lehtimakiego.


Maciej Kruczek w GieKSie występował przez 4 lata. Wraz ze swoją drużyną sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Polski oraz raz uplasował się na drugim stopniu podium. Zdobył również Superpuchar Polski. 36-letni obrońca łącznie w Katowicach wystąpił w 204 meczach i zdobył indywidualnie 91 punktów. 


Shigeki Hitosato był pierwszym Japończykiem występującym w GKS-ie Katowice. Od dwóch lat reprezentował trójkolorowe barwy. W jego dorobku drużynowym można zapisać jeden złoty medal i jeden srebrny, a także zdobycie Superpucharu Polski. Indywidualnie Hitosato wystąpił w barwach GieKSy w 115 spotkaniach co przełożyło się na zdobycz 48 punktów.

Olli Iisakka to srebrny medalista poprzedniego sezonu Tauron Hokej Ligi. Dla GieKSy rozegrał 58 meczów i zdobył w nich 40 cennych punktów.


Miro Lehtimaki miał spośród tej czwórki najmniejszy staż w katowickim klubie. Zawodnik do drużyny Jacka Płachty dołączył w styczniu 2024 roku. Lehtimaki zaliczył 32 spotkania i zdobył 14 punktów. Wicemistrzostwo Polski jest również jego sukcesem.

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by