GieKSa poznała rywali w PK!
  Added One month ago   Skomentuj
Grzegorz Mijalski fot. iihf.com
Drużyna GKS-u Katowice poznała rywali w nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego. Podopieczni Jacka Płachty półfinałowy turniej rozegrają w Danii.

Wicemistrz Polski jako najlepsza drużyna po fazie zasadniczej sezonu 2023/24 będzie reprezentował nasz kraj w nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego. Półfinałowy turniej z udziałem GKS-u Katowice rozegrany zostanie w duńskiej miejscowości Aalborg w dniach 15-17 listopada bieżącego roku. Areną zmagań rywalizacji będzie obiekt Gigantium, mogący pomieścić przy rozgrywaniu meczów hokeja na lodzie 5000 osób.


Podopieczni Jacka Płachty trafili do grupy F, w której zmierzą się z gospodarzem turnieju – Aalborg Pirate, Grenoble Metropole Hockey 38 oraz zwycięzcą wcześniejszego turnieju grupy D.


Gospodarze to zwycięzca sezonu zasadniczego rodzimej ligi Metal Ligaen i zdobywca brązowego medalu w końcowym rozrachunku. Drugi zespół z jakim zmierzy się GieKSa to francuski Grenoble Metropole Hockey, który również poprzednie rozgrywki zakończył z brązowym medalem. Ostatniego rywala katowiczanie poznają po rozegraniu pierwszych dwóch rund Pucharu Kontynentalnego. Przeciwnik będzie znany 17 października.


Turniej finałowy nadchodzącej edycji Pucharu Kontynentalnego zostanie rozegrany w przyszłym roku w dniach 16-19 stycznia. Lokalizacja finału na razie nie jest znana. Do turnieju finałowego trafią po dwie najlepsze ekipy z półfinału (grupa E i F).


Przed rokiem GKS Katowice wygrał półfinałowe zmagania rozgrywane we włoskiej Cortinie, a następnie zajął czwarte miejsce w finałowym turnieju, który odbył się w Cardiff.
© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by