Plan zajęć GieKSy przed nowym sezonem THL!
  Added 4 weeks ago   Skomentuj
Grzegorz Mijalski fot. Karolina Sommer
Szefostwo GKS-u Katowice ustaliło plan działania drużyny przed zbliżającym się sezonem Tauron Hokej Ligi. Wicemistrzowie Polski rozegrają sparingowe mecze, zarówno z polskimi drużynami, jak i zagranicznymi.

Hokeiści GieKSy pierwszy raz wspólnie na lodzie spotkają się 29 lipca na zajęciach na katowickim „Jantorze”. Wcześniej każdy z zawodników wzorem lat poprzednich otrzymał indywidualną rozpiskę przygotowań. 


Pierwsze dni zajęć w Katowicach upłyną z jednocześnie odbywającym się projektem „Prospect Camp”, w którym to okazję do zaprezentowania swoich możliwości przed sztabem szkoleniowym otrzymają młodzi zawodnicy.


Podopieczni Jacka Płachty mecze kontrolne rozpoczną w połowie sierpnia. Katowiczanie wezmą udział w turnieju o puchar RT Torax Poruba, w Czechach. GieKSa skrzyżuje tam kije z drużyną gospodarzy, a także zmierzy się z AZ Hawierzów i JKH GKS-em Jastrzębie.


Tydzień później wicemistrzowie Polski zawitają do Oświęcimia na kolejny turniej towarzyski. Tam z kolei rozegrają potyczkę z Re-Plast Unią Oświęcim oraz rywalem zagranicznym, który zostanie potwierdzony w późniejszym terminie.


Na zakończenie okresu przygotowawczego katowiczanie na „Jastorze” raz jeszcze zmierzą się z drużyną z Poruby, a także rozegrają dwa mecze z niemieckim zespołem – IceFighters Leipzig, który na co dzień występuje na trzecim szczeblu rozgrywek w Niemczech.


Ostatni sparing przed nowym sezonem hokeiści GKS-u rozegrają w Nowym Targu, gdzie spróbują swoich sił w starciu z miejscowym PZU Podhalem.Plan gier sparingowych GKS-u Katowice przed sezonem 2024/25 Tauron Hokej Ligi:


* 14-16 sierpnia - turniej towarzyski w Ostrawie.

* 23-25 sierpnia - turniej towarzyski w Oświęcimiu.

* 29 sierpnia - GKS Katowice - HC RT Torax Poruba 

* 30 sierpnia - 1 września - dwumecz: GKS Katowice - IceFighters Leipzig

* 7 września - PZU Podhale Nowy Targ - GKS Katowice 


© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by