Kolejny kanadyjczyk zasila szeregi GieKSy!
  Added 3 weeks ago   Skomentuj
Grzegorz Mijalski fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey
Szefostwo GKS-u Katowice przed zbliżającym się sezonem Tauron Hokej Ligi sprowadziło do klubu kolejnego zawodnika, który związał się z katowickim klubem roczną umową.

Dante Salituro, bo o nim mowa to 27-letni kanadyjski napastnik. Nowy zawodnik GieKSy mierzy 173 cm i waży 80 kg. Jego pozycja z przodu jest dość uniwersalna. Dobrze czuje się w grze na środku ataku, jak i na skrzydle.


Salituro większość swojej kariery spędził w Ontario Hockey League w klubie Ottawa 62's. Jego sukcesem niewątpliwie jest liczba 274 punktów przy 276 rozegranych wówczas spotkaniach. Kanadyjski hokeista występował również w lidze ECHL. Tam z kolei w kilku klubach zagrał łącznie w 169 meczach, co przełożyło się na zdobycz 134 punktów.


Nowy nabytek GKS-u występował również w Finlandii, Norwegii, Francji i na Słowacji. Ostatni sezon spędził w Niemczech, w tamtejszej Oberlidze. W barwach klubu z Hanoweru zdobył łącznie 57 punktów za 23 gole i 34 kluczowe podania.  


Tak postać Salituro skomentował Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej sekcji GKS-u Katowice:


"Chcąc zintensyfikować dynamikę i szybkość do naszych poczynań ofensywnych, zdecydowaliśmy się na zakontraktowanie Dante, który te atuty posiada. Jest to zawodnik, który potrafi skutecznie sfinalizować akcję zespołu, jak i samemu wykreować pozycję strzelecką, co powinno podnieść jakość i rywalizację wśród napastników." 

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by