Mariusz Wołosz odchodzi, wybrano nowego prezesa spółki PHL
  Added 8 years ago   Skomentuj
HokejFan fot.
W powołanej do życia spółce Polska Hokej Liga, która ma zarządzać zawodową ligą hokejową w Polsce doszło do ważnej zmiany na stanowisku prezesa. Dotychczasowy szef zarządu - Mariusz Wołosz musiał ustąpić z funkcji, a jego miejsce zajął Janusz Wierzbowski. Poniżej komunikat zarządu PZHL.

Zarząd PZHL informuje, że w dniu 9 grudnia br. , na Nadzwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników Spółki Polska Hokej Liga sp. z o.o. , powołanej do zarządzania rozgrywkami ligi zawodowej w hokeju na lodzie , w której to spółce PZHL posiada 100% udziałów, dokonano zmian w składzie Zarządu Spółki.

Wobec rezygnacji złożonej przez dotychczasowego Prezesa Zarządu, Mariusza Wołosza , spowodowanej względami zawodowymi , a konkretnie objęciem funkcji zarządczej w administracji publicznej, co zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującymi wyklucza możliwość zasiadania we władzach spółek prawa handlowego, zaistniała konieczność powołania Zarządu PHL sp. z o.o. w nowym składzie.

Zgromadzenie Wspólników Spółki podjęło uchwałę o powołaniu w skład jednoosobowego Zarządu Spółki Pana Janusza Wierzbowskiego i powierzeniu mu funkcji Prezesa Zarządu. Prezes Janusz Wierzbowski przez wiele lat pełnił funkcje menadżerskie w podmiotach związanych ze sportem, w tym klubie Mazowszanka Pruszków, w Polskiej Lidze Koszykówki sp. z o.o, klubie sportowym Widzew Łódź SA oraz Polskim Związku Judo.

Nowemu Prezesowi życzymy samych sukcesów w trudnej pracy związanej z budową zawodowego hokeja w Polsce.

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by