Cracovia wygrywa w hicie kolejki z Unią, Podhale rozbija Katowice - podsumowanie 45 kolejki PHL
  Dodano 11 lat temu   Skomentuj
Cracovia Kraków okazała się lepsza w hicie kolejki rozgrywanym w Oświęcimiu z miejscową Unią. Tym samym awansowała na drugie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Podhale Nowy Targ wysoko wygrało z GKS -em Katowice na własnym lodowisku. W pozostałych meczach wygrali zdecydowani faworyci.

Prowadzenie w szlagierze, pomiędzy Unią a Cracovią objęli goście już w pierwszej minucie spotkania. Na odpowiedź gospodarzy czekali niespełna osiem minut, kiedy to krążek w siatce umieścił Marcin Jaros. Pierwsza tercja zakończyła się remisowym rezultatem. Na minutę przed końcem drugiej odsłony, oświęcimianie prowadzili już 3:1. Jednak gola "do szatni" zaaplikował im Michał Piotrowski.

Trzecia tercja należała już do przyjezdnych, którzy najpierw doprowadzili do remisu w 45 minucie, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, po ponownym trafieniu Piotrowskiego oraz Kalusa. Cracovia wygrała ostatecznie ciężki mecz przy ulicy Chemików 5:3, dzięki czemu awansowała na pozycję wicelidera w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Przed spotkaniem w Nowym Targu, trudno było jednoznacznie wskazać faworyta starcia. Spodziewano się raczej zwycięstwa gospodarzy nad prezentującym ostatnio zniżkującą formę GKS -em Katowice, lecz na pewno nie w tak dużych rozmiarach. Szarotki były tylko łaskawe dla gości w pierwszej tercji, którą wygrały 1:0. Pozostałe dwie to już 3:0 i 3:0, co dało w sumie zwycięstwo w imponującym stylu, bo aż 7:0. Warto dodać, że bramkę zdobył nowy nabytek nowotarżan - Timur Barayev.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. W Bytomiu Ciarko PBS Bank Sanok poradził sobie z miejscową Polonią. Wygrali nie tracąc bramki, jednak nie aplikując też ich zbyt wiele. Dwie zdobył Rafał Dutka, a trzecią dołożył Samson Mahbod. Ostatecznie gospodarze ponieśli porażkę 0:3. W Krynicy, miejscowe KTH nie miało szans w starciu z wicemistrzem Polski - JKH GKS Jastrzębie. Przyjezdni losy spotkania rozstrzygnęli już w pierwszej tercji, wygrywając ją 5:0. Drugą odsłonę gospodarze rozpoczęli od bramki, jednak okazała się ona być jedynie golem honorowym. Ostatecznie KTH poległo z JKH 1:9.

Aksam Unia Oświęcim - Comarch Cracovia 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)