Awans bez większych problemów
  Added 10 years ago   Skomentuj
HokejFan fot.
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie wygrali swój trzeci mecz play-off i pewnie awansowali do półfinału. Tam zmierzą się z GKS Tychy, lub Unią Oświęcim.

Po dwóch zwycięstwach u siebie (7:0 oraz 3:0) rywalizacja przeniosła się do Sosnowca, ale to wiele nie zmieniło. Druga ekipa sezonu zasadniczego wygrała 1:7 i awansowała do półfinału play-off. Jastrzębianie po dwóch tercjach wygrywali już 0:5 i było niemal pewne kto awansuje dalej. Gospodarze zdołali strzelić jedną bramkę w trzeciej tercji, a jej autorem został Marcin Kozłowski, ale to wszystko na co było stać tego wieczoru sosnowiczan.

Nie można myśleć o pozytywnym wyniku gdy się strzela jedną bramkę, a rywalę nam aplikują ich aż 17. Gratuluje jastrzębianom i życzę im minimum finału - powiedział po meczu trener Zagłębia Sosnowiec, Krzysztof Podsiadło.

Przed nami ciężkie mecze, To czy zagramy z Tychami czy Oświęcimiem nie ma dla nas żadnego znaczenia. Oby dwa zespoły zagrały więcej meczy od nas, po prostu będziemy mieć więcej czasu na odpoczynek - powiedział Daniel Czubiński, drugi trener JKH GKS Jastrzębie.

Zagłębie Sosnowiec S.A. – JKH GKS Jastrzębie 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Sędziowali: Marczuk i Pachucki oraz na liniach Moszczyński i Szachniewicz

Zagłębie: Kieler (od 26:31 Nowak) - Kuc, Duszak, M. Kozłowski, T. Kozłowski, Szewczyk - Cychowski, J. Jaskólski, Twardy , Zachariasz, Podsiadło - Kulik, Działo, Baca, Majoch, Jarnutowski oraz Kołodziej, A. Jaskólski, Demkowicz.

JKH GKS: Sopko - Zatko, Górny, Danieluk, Lipina, Kapica – Rompkowski Mat., Karlicek, Urbanowicz, Prochazka, Salamon - Labryga, Bryk, Bordowski, Słodczyk, Zdenek - Dąbkowski, Pastryk , Kogut, Kulas, Rompkowski Mac.