NHL: Indianie wyrównują stan rywalizacji! (VIDEO)
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Tej nocy rozgrywane było jedno spotkanie pla-off NHL. W Detroit zmierzyły się ekipy miejscowych "Czerwonych Skrzydeł" oraz Chicago Blackhawks. Stawką meczu dla gospodarzy było zapewnienie sobie udziału w półfinale.

Przed meczem to ekipa z Detroit prowadziła 3:2 i do pełni szczęćia brakowało im już tylko triumfu na własnym lodowisku, by awansować do półfinału. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wykorzystali liczebną przewagę i w 4. minucie spotkania zdobyli pierwszego gola.

Gospodarze ruszyli do wściekłych ataków i po trafieniach Eavesa i Anderssona prowadzili po 2 tercji 2:1. Na nic się to jednak nie zdało, gdyż zabójcza pierwsza połowa trzeciej tercji pozbawiła złudzeń gospodarzy, gdyż trzy razy pod rząd trafiali kolejno Handzus, Bickell i Frolik. Na "osłodę" w 60. minucie rozmiary porażki do 3-4 zmniejszył Brunner.

Detroit Red Wings - Chicago Blackhawks 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)