Spotkanie PZHL w Jastrzębiu - główne tematy
  Added 12 years ago   Skomentuj
fot.
PZHL: W sobotę (2.03) w Jastrzębiu Zdroju odbyło się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Zapraszamy do zapoznania się z głównymi tematami poruszanymi na posiedzeniu.

Prezes Piotr Hałasik przedstawił członkom Zarządu PZHL sprawozdanie ze spotkania z Prezesem Słowackiej Federacji Hokejowej Igorem Nemeczkiem, które odbyło się w Popradzie w lutym br. podczas turnieju przedolimpijskiego kobiet. Głównym tematem rozmów były sprawy związane z projektem wspólnych rozgrywek klubowych. Rozmowy dotyczące tego projektu będą kontynuowane 10 marca w Popradzie, gdzie na spotkanie z przedstawicielami słowackich klubów uda się delegacja PZHL.

Wiceprezes Mariusz Wołosz przedstawił zakres działań grupy roboczej powołanej do utworzenia zawodowej ligi hokeja. Zarząd PZHL jednogłośnie podjął uchwałę o powołaniu Profesjonalnej Ligi Hokeja w Polsce.

Kolejnym punktem obrad było przedstawienie stanu przygotowań reprezentacji seniorów, seniorek i U-18 do kwietniowych występów w turniejach mistrzowskich IIHF. Seniorzy, w ramach przygotowań do MŚ w Doniecku, rozegrają 7 i 8 kwietnia w Budapeszcie dwa mecze towarzyskie z Węgrami i Japonią. 
Nasze reprezentantki przed wyjazdem do Auckland, również w Budapeszcie, zmierzą się w dniach 15-17 marca z reprezentacją Węgier, a w ostatnich dniach marca rozegrają dwa mecze sparingowe z klubowymi drużynami z ligi czeskiej i słowackiej. 
Reprezentacja juniorów do lat 18 rozegra trzy mecze sparingowe z juniorskimi drużynami z Czech (4, 5 i 9.04), a tuż przez tyskimi MŚ, zmierzy się w towarzyskim meczu z reprezentacją Korei (Tychy, 11.04).


Członkowie Zarządu PZHL zapoznali się szczegółowo z sytuacją finansową Związku oraz przyjęli informacje dotyczące przygotowań do Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu PZHL, który będzie obradował w dwóch sprawach: zatwierdzenia nowego Statutu PZHL i Regulaminu Dyscyplinarnego. Zjazd  odbędzie się 16 marca w Sosnowcu. - czytamy w oficjalnym komunikacie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by