Tyszanie stawiają kropkę nad "i"
  Added 10 years ago   Skomentuj
HokejFan fot.
W czwartym meczu rundy Play-off pomiędzy drużynami Unii Oświęcim i GKS Tychy, górą ponownie byli goście.Stan rywalizacji to 3:1 dla GKS-u i to "Tyscy" zmierzą się z drużyną JKH Jastrzębie w walce o finał rozgrywek o Mistrzostwo Polski.

Drugi mecz rozgrywany w oświęcimskiej hali przy ul. Chemików 4 był szansą na przedłużenie nadzieji "Unitów" o pozostaniu w walce o medale. Drużyna z małopolski nie wykorzystała jednak tej szansy i po raz trzeci uległa tyskim zawodnikom. Już w 5 minucie pierwszej tercji Unia wyszła na prowadzenie. Witek nie zdążył zareagować na szybkie uderzenie Wojciecha Wojtarowicza. To trafienie na pewno dodało sił zawodnikom Oświęcimskiej Unii, a to Tyszanie zaczęli atakować bramkę, której strzegł Fikrt, jednak nie byli zbyt dokładni w swoich poczynaniach. Do wyrównania udało się doprowadzić zawodnikom ze śląska w 26 minucie meczu kiedy to strzałem w krótki róg Fikrta zaskoczył Rafał Dutka. Do końca drugiej tercji obydwie drużyny stwarzały obie sytuacje, ale nie nastąpiła zmiana rezultatu. W trzeciej tercji pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie wyszli gracze GKS-u. Stało się to za sprawą nowego zawodnika GKS-u Janathana Ziona, który najpierw bez kłopotów poradził sobie z Połącarzem, a następnie silnym strzałem po lodzie pokonał bramkarza gospodarzy. Unia starała sie wyrównać przez dalszą część trzeciej tercji. Na nieco ponad minuteę przed końcową syreną Fikrt był w boksie, a Unia grała bez bramkarza. Liczebna przewaga nie pomogła jednak  w zmianie wyniku, dogodną sytuację do wyrównania zmarnował Jarosław Różański.

1:0 Wojciech Wojtarowicz (Mariusz Jakubik)

1:1 Rafał Dutka (Mikołaj Łopuski)

1:2 Jonathan Zion (Jakub Witecki)

Kary : 6 min. - 14 min.