Najszybsza bramka sezonu i inne wydarzenia w NHL
  Added 12 years ago   Skomentuj
fot.
Canucks nie uczcili swoją wygraną klubu Vancouver Millionaires. Na pocieszenie pozostaje im rekord sezonu w szybkości strzelenia bramki. Pierwszy gol padł już w 6 sekundzie spotkania.

Na dzisiejsze spotkanie z Detroit Red Wings gracze z Vancouver wyszli w strojach, które upamiętniały dawny klub hokejowy Vancouver Millionaires. Już po sześciu sekundach spotkania, po tym jak walkę o krążek na środku tafli wygrał Henrik Sedin i wycofał go do Alexandra Adlera, który wykazał się świetnym przeglądem pola i podał do świetnie ustawionego drugiego z braci Sedinów. Szwed w szybkim tempie przejechał niebieską linię, podał do wyjeżdżającego na skrzydło Alexandra Burrowsa, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem gumy w bramce przeciwnika. Tak szybko strzelona bramka to wynik tylko o sekundę gorszy od rekordu ligi.

Wydawało by się, że wszystko potoczy się po myśli gospodarzy. Jednak już w szóstej minucie meczu nie wytrzymali oni narzuconego przez siebie tempa i dali sobie strzelić wyrównującą bramkę. Do remisu doprowadził Justin Abdelkader. Druga tercja to początek dominacji Czerwonych Skrzydeł.Najpierw za sprawą Henrika Zetterberga wychodzą na prowadzenie 2:1. W trzeciej tercji goście aż trzykrotnie podwyższali swoje prowadzenie przy tylko jednym straconym golu.Ósme zwycięstwo odnieśli wczorajszego wieczoru Pittsburgh Penguins. Wygrali oni na własnym "podwórku" New York Rangers 3:0. Marc-Andre Fleury zdołał po raz pierwszy w tym sezonie zachować czyste konto, broniąc 23 strzalów rywala.

Liderem Dywizji Południowo-Wschodniej zostali Winnipeg Jets, którzy wygrali z Toronto Maple Leafs 5:4. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. O zwycięstwie zdecydowała dopiero dziesiąta seria rzutów karnych. Jets wykorzystali 2 z dziesięciu karnych zaś Klonowe Liście tylko jeden. Jak się okazało była to najdłuższa seria rzutów karnych w NHL od 2011 roku.

 

Wczorajszego wieczoru grały również inne ekipy. Oto wyniki z dnia 16 marca:

 

Los Angeles Kings vs  San Jose Sharks 5:2

Chicago Blackhawks vs Dallas Stars 8:1

Anaheim Ducks vs St.Louis Blues 1:2

NY Islanders vs Florida Panthers 4:3

Phoenix Coyotes vs Columbus Blue Jackets 0:1

Carolina Hurricanes vs Tampa Bay Lighting 1:4

Montreal Canadiens vs New Jersey Devils 2:1

Minnesota Wild vs Colorado Avalanche 6:4

Ottawa Senators vs Buffalo Sabres 4:3

Washington Capitals vs Boston Bruins 1:4

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by