Szarotki wyszarpują zwycięstwo
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Wyrównanie spotkanie i emocje do samego końca, tak właśnie opisać można dzisiejsze spotkanie pomiędzy drużynami Podhala Nowy Targ z KH Toruń. Mecz zakończony wynikiem 4:3, dla zespołu gospodarzy dostarczył kibicom wiele wrażeń.
Pierwsza tercja spotkania nie przyniosła żadnych celnych trafień. Festiwal strzelecki rozpoczął się dopiero w 26. minucie spotkania. Za sprawą Jarosława Dołęgi, ekipa z Grodu Kopernika objęła prowadzenie. 3 minuty później do wyrównania doprowadził Krystian Dziubiński. Chwilę później na tablicy wyników pojawiło się dwubramkowe prowadzenie gospodarzy. Do bramki Patrika Spesnego trafił Tomas Franek. W odpowiedzi na ten strzał, "Wiedźmina" pokonał Bartosz Fraszko, a asystowali mu Kamil Kalinowski i Mateusz Zieliński. W 35. minucie gry ponownie na prowadzenie wyszła drużyna Szarotek. Po raz pierwszy w tym spotkaniu do krążek do bramki Spesnego posłał  Richard Jenick. Chwilę po rozpoczęciu trzeciej tercji, gumę z bramki ponownie wyciągał Przemysław Odrobny. Na odpowiedź goście czekali do 55. minuty gry, wtedy to Jennick po raz drugi pokonał golkipera z Torunia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3  i było to drugie w tym sezonie zwycięstwo drużyny z Nowego Targu.

Podhale Nowy Targ 4:3 KH Toruń (0:0, 3:2, 1:1)
0:1 - Jarosław Dołęga - Kalinowski (25:06)
1:1 - Krystian Dziubiński - Franek, Neupauer (28:34)
2:1 - Tomas Franek - Dziubiński, Neupauer (30:50)
2:2 - Bartosz Fraszko - Kalinowski, Zieliński (34:37)
3:2 - Richard Jenick - Svec, Chaloupka (34:49)
3:3 - Artyom Sadretdniov - Grebenyuk (43:58)
4:3 - Richard Jenick - Svec, Chaloupka (54:23)

Sędziowali: Tomasz Radzik, Marcin Polak (główni) Dawid Mazur, Maciej Walusek(liniowi)
Minuty karne: 6:6
Strzały: 49:36
Widzów: 900

Podhale Nowy Targ: Odrobny (34:51), Kapica - Suominen, Seed; Jencik, Willick (2), Svec (2) - Chaloupka, Kamenev; Dziubiński, Neupauer, Franek - Mrugała, Sulka; Pettersson, Nattinen, Słowakiewicz - Wsół, Siuty, Różański.
Trener: Philip Barski

KH Energa Toruń: Spesny- Kozlov, Shkodenko, Kalinowski; Fraszko Feofanov - Yeromenko, Skólmowski, Sergushkin; Sadretdniov, Volzankin - Jaworski, Zieliński, Minge; Jaworski, Dołęga - Gazda, Grebenyuk, Mazurkiewicz, Olszewski
Trener: Jurij Czuch