Toruń punktuje kadrę!
  Dodano 5 lat temu   Skomentuj
Po ostatnich przegranych spotkaniach, dzisiejszy mecz z zespołem PZHL Katowice U23 miał być tylko formalnością w drodze po 3 punkty. Tak też się stało. Stalowe Pierniki wymierzyły młodym zawodnikom najniższy wymiar kary, jakim był wynik 10:0, a swój debiut w bramce zaliczył dziś Villem-Henrik Koitmaa.

Toruńska drużyna mająca w składzie aż 10 obcokrajowców pokazała w końcu swoją siłę. Worek z bramkami w 9. minucie spotkania otworzył Denis Sergushkin, któremu asystowali Egor Feofanov oraz Yegor Shkodenko. Gdy w 13. minucie wynik zmienił się na 2:0, krążek do bramki posłał wcześniej asystujący Shkodenko. Trzeciego gola, na nieco ponad 2 minuty przed syreną kończącą pierwszą część spotkania zdobył wychowanek toruńskiego klubu, Jarosław Dołęga.

Po niespełna czterech minutach gry w drugiej tercji spotkania, do bramki strzeżonej przez Macieja Miarkę trafił kolejny z wychowanków klubu. Tym razem wynik podwyższył Michał Kalinowski. Dokładnie 54 sekundy po nim, Miarka po raz piąty wyciągał ze swojej bramki krążek. Golkipera z Katowic pokonał ponownie Jarosław Dołęga. Na szóstą bramkę trzeba było czekać do 30. minuty spotkania. To właśnie wtedy zapunktował Dmitr Kozlov, a razem z nim do protokołu wpisał się Denis Sergushkin. Siódma bramka wpadła do siatki Kadry U23 za sprawą Egora Feofanova. Po dwóch tercjach spotkania, tablica na toruńskim lodowisku Tor-Tor wskazywała wynik 7:0.

W ciągu ostatnich dwudziestu minut gry, golkipera gości udało się jeszcze pokonać Piotrowi Naparło, Jakubowi Jaworskiemu i Denisowi Sergushkinowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0, a stojący dziś w bramce Villem-Henrik Koitmaa może zaliczyć swój debiut w barwach Torunia do udanych.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak, Włodzimierz Marczuk (główni) - Daniel Lipiński, Sebastian Machel(liniowi)
Minuty karne: 4:12
Strzały: 37:26