Mistrzostwa świata kobiet w Auckland: Polki lepsze od gospodyń turnieju
  Added 9 years ago   Skomentuj
HokejFan fot.
Reprezentacja Polski kobiet w pierwszym meczu mistrzostw świata dywizji IIA zmierzyły się z gospodyniami turnieju z Nowej Zelandii. Zwyciężyły po dogrywce 2:1, a bohaterką meczu została Kamila Wieczorek.

Na stronie PZHL czytamy:

 

"Polskie hokeistki w pierwszym meczu MŚ Dywizji IIA pokonały w Auckland Nową Zelandię 2:1 po dogrywce. Bohaterem wieczornego meczu była 16-letnia Kamila Wieczorek, która zdobyła obie bramki dla Polek. We wtorek Polki czeka mecz ze Słowenią (godz. 6:30 czasu polskiego).


Polki przeważały przez całe spotkanie, ale bardzo dobrze w nowozelandzkiej bramce spisywała się Grace Harrison. Po jednym z kontrataków w 17. minucie Anjali Thakker pokonała na raty Agatę Kosińską i Nowozelandki objęły prowadzenie. "Biało-czerwone" miały wiele okazji do wyrównania i w końcu w 48. minucie strzał Kamili Wieczorek spod niebieskiej linii trafił do siatki. Do końca regulaminowego czasu wynik nie uległ już zmianie i czeska sędzina Radka Ruzickova zarządziła dogrywkę. W 63. minucie Nowozelandka sfaulowała wychodzącą na czystą pozycję Martę Bigos. Sędzina podyktowała rzut karny, ale niestety napastniczka z Jastrzębia przegrała pojedynek z Harrison. Minutę później padła jednak zwycięska bramka dla Polski. Kamila Wieczorek przejęła krążek pod polską bramką, mijała rywalki niczym slalomowe tyczki, a na koniec umieściła "gumę" w samym okienku bramki rywalek.

POLSKA - NOWA ZELANDIA 2:1d (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Wieczorek 2 (48., 64.) - Thakker (17.)

POLSKA: Kosińska (rez. Burda) - Chrapek, Malinowska, Czaplik, Kosakowska, Późniewska - Detmer, Wieczorek, Bielas, Bigos, Frąckowiak - Kierc, Cygan, Kulas, Czarnecka, Szynal-Bensz - Mizera, Tokarska, Szewczyk, Berecka, Byczkowska
N.ZELANDIA: Harrison (rez. Heineman) - Woodyear-Smith, Goulding, Gootgtroy, Langford, Haslemore - Hay, Pielak-Jones, Thakker, Cunningham, Horner-Pascoe - Cox, Heale, Tissink, Gilchrist, Gibbings - Murray, Patchett, Burdett

strzały: 46-24 (15-9, 17-6, 10-7, 4-2)
kary: 10 - 10 min.

We wcześniejszych meczach Węgierki pokonały Słowenki 9:1, a Włoszki zwyciężyły 5:2 w meczu z Australijkami."

 

Skrót najlepszych akcji meczu znajdziesz tutaj:

http://new.livestream.com/nzihl/game03/videos/15827803

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by