Drugie zwycięstwo Polek na mistrzostwach świata! (video)
  Dodano 12 lat temu   Skomentuj
Reprezentacja Polski kobiet zrobiła kolejny krok w drodze po awans do dywizji pierwszej. Dzisiaj rano, czasu środkowoeuropejskiego, pokonały Słowenki 3:2. Decydującą bramkę pod koniec meczu zdobyła wczorajsza bohaterka - Kamila Wieczorek.

Informacja z oficjalnej strony PZHL:

"Wiele emocji dostarczył wtorkowy mecz kobiecej reprezentacji Polski na MŚ Dywizji IIA w Auckland. Polki przegrywały już 0:2 w trzeciej tercji, a mimo to wygrały 3:2 dzięki bramce Kamili Wieczorek na 15 sekund przed końcem. W czwartek (11.04, 6:30) kolejny mecz z Węgierkami.

To drugie zwycięstwo Polek w Nowej Zelandii, a w sumie jedenaste zwycięstwo z rzędu w turnieju mistrzowskim. W historii swoich występów na MŚ Polki jeszcze nie przegrały.

W meczu ze Słowenkami, podobnie jak dzień wcześniej, Polki oddawały więcej strzałów od rywalek, ale długo nie mogło to przełożyć się na zdobyte gole. W 28. minucie przed ogromną szansą na objęcie prowadzenie stanęła Słowenia, bo Tea Lahajnar wykonywała rzut karny. Agata Kosińska w pięknym stylu obroniła jednak strzał rywalki.
Polska bramkarka skapitulowała dopiero na początku trzeciej tercji, gdy na solowy rajd zdecydowała sięPia Pren, najlepsza napastniczka wrześniowych kwalifikacji ZIO Soczi 2014 w Jastrzębiu. Ta sama zawodniczka w 47. minucie zdobyła drugiego gola dla Słowenii. Na szczęście Polki szybko otrząsnęły się po straconej bramce i już 41 sekund później Aleksandra Berecka z bliska pokonała Ines Confidenti. Napastniczka gdańskiego Stoczniowca okupiła strzelenie gola złamanym kijem, ale było warto. Siedem minut później mieliśmy już remis i to za sprawą Karoliny Szewczyk, która podobnie jak Berecka, rozpoczęła mecz w czwartej formacji. W ostatnich minutach zmęczone Słowenki co rusz trafiały na ławkę kar. Przewagę udało się wykorzystać piętnaście sekund przed końcową syreną. Strzał Klaudii Chrapek z niebieskiej linii został zablokowany przez rywali, ale krążek przejęła Kamila Wieczorek i pięknym strzałem pod poprzeczkę  zapewniła Polkom wygraną.

SŁOWENIA- POLSKA 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)
Pren 2 (41., 47.) - Berecka (47.), Szewczyk (54.), Wieczorek (60.)

SŁOWENIA: Confidenti – Duh, Vakaricic, Pren, Desinger, Lahajnar – Usnik, Manfreda, Prezelj, Kraner, Pazlar – Loncar, Zimsek, Biscak, Prsina, Lepir oraz Hafner, Dukaric, Zajfrid
POLSKA: Kosińska - Chrapek, Malinowska, Czaplik, Kosakowska, Późniewska - Detmer, Wieczorek, Bielas, Bigos, Frąckowiak - Kierc, Cygan, Kulas, Czarnecka, Szynal-Bensz - Mizera, Tokarska, Szewczyk, Berecka, Byczkowska

Kary: 18 - 14 min.
Strzały: 19-47 (8-17, 4-16, 7-14)"

Wideo z meczu Słowenia - Polska (najciekawsze akcje i poszczególne tercje) tutaj: