Konferencja prasowa PZHL na temat przyszłości hokeja w Polsce
  Added 9 years ago   Skomentuj
HokejFan fot.
Dzisiaj (9.04) w Warszawie odbyła się konferencja z udziałem, m. in. trenera reprezentacji - Igora Zacharkina, prezesa PZHL - Piotra Hałasika oraz Mariusza Czerkawskiego. Mówiono o występach kadry u18, u20, seniorskiej oraz o przyszłości i perspektywach w Polskim hokeju.

Piotr Hałasik powiedział, że Polska Liga Hokejowa od nowego sezonu stanie się ligą profesnonalną, a an jej czele stanie v-ce prezez PZHL - Mariusz Wołosz. Potwierdzają się zatem informacje gazety Sport, o których pisaliśmy tutaj: http://hokejfan.pl/56,rewolucyjne-zmiany-w-polskiej-lidze-hokejowej . Oto komunkat PZHL:

 

"We wtorek (9.04) w restauracji Champions warszawskiego hotelu Marriott odbyła się konferencja prasowa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z udziałem Prezesa Piotra Hałasika, trenerów reprezentacji Igora Zacharkina i Wiaczesława Bykowa oraz Mariusza Czerkawskiego, który będzie team leaderem reprezentacji Polski podczas zbliżających się MŚ Dywizji IB w Doniecku.


Konferencję, poświęconą przede wszystkim zbliżającym się MŚ oraz przyszłości polskiego hokeja, rozpoczął Prezes Piotr Hałasik. Podkreślił, że ogromnie cieszy się z pracy tak znakomitych fachowców jakBykow i Zacharkin z reprezentacją Polski. Przypomniał także o grudniowym zwycięstwie kadry do lat 20 na MŚ IB oraz startach kadry seniorów, kobiet i U18 na turniejach mistrzowskich IIHF w kwietniu br.


Następnie głos zabrał selekcjoner Igor Zacharkin. Rosjanin pochwalił na wstępie współpracę z PZHL stwierdzając, że w Związku są "ludzie, którzy chcą rozwiązywać problemy". Zaznaczył, że bardzo ważna jest dla niego obecność Mariusza Czerkawskiego i Wiaczesława Bykowa w sztabie reprezentacji: "Są przykładem dla kadrowiczów i ogromnym bodźcem dla zawodników by grali jak najlepiej". Następnie dodał jeszcze w kontekście MŚ w Doniecku: "U nas cel jest zawsze jeden - wygrać. Bardzo ważna w zespole jest organizacja gry, postawa bramkarzy i zawodników pola, ale najważniejszy jest charakter reprezentantów. Decydujące mecze w Doniecku to będzie wojna i chcemy widzieć tam hokeistów, którzy nie tylko będą walczą, ale oddają siebie za Polskę i nasz hokej."

Po Igorze Zacharkinie głos w sprawie hokeja młodzieżowego zabrał Wiaczesław Bykow, legendarny zawodnik i trener, a obecnie konsultant polskiej kadry:
"Ściśle współpracujemy z trenerem Andriejem Parfionowem, uczniem Igora Zacharkina, który obecnie jest trenerem młodzieżowych reprezentacji Polski. Wspólnie z nim na bieżąco analizujemy na jakim etapie jest polski hokej młodzieżowy. Niezwykle ważne jest, aby hokej dynamicznie rozwijał się wśród najmłodszych. Im więcej dzieci będzie go uprawiać, tym lepiej dla całej dyscypliny."

Jako ostatni mikrofon przejął Mariusz Czerkawski:
"Został zaproszony do pracy z kadrą przez Prezesa Hałasika oraz Igora Zacharkina i bardzo się z tego cieszę. Będąc przy reprezentacji chcę wspierać zawodników. Chcę by zostawiali serce na lodzie. Jestem pewien, że pod okiem trenera Zacharkina to będzie się działo. To nie przypadek, że przegraliśmy ostatnie sparingi z Węgrami i Japonią (drużyny wyższej Dywizji IA), gdzie nakłady finansowe na hokej są o wiele wyższe. Nasze szanse wzrosną jeśli wszystko będziemy robić na 100%. Wówczas powróci dawna miłość Polaków do hokeja na lodzie."  

Następnie trener Igor Zacharkin odpowiadał na pytania dziennikarzy ws. wprowadzania do drużyny młodych zawodników i terminie ogłoszenia składu na MŚ:
"Na dzień dzisiejszy udało nam się stworzyć bardzo ciekawy zespół. Mamy wielu młodych zawodników, 22-24 letnich. Z podaniem ostatecznego składu zawsze czekamy ze Slavą Bykowem do samego końca, bo czasem zdarzają się różne rzeczy. 12.04 wieczorem wylatujemy na Ukrainę, a skład ogłosimy tego dnia po obiedzie. Każdy ma równe szanse. Nie patrzymy na wiek zawodników i ich dotychczasowe osiągnięcia. Najlepsi w danym momencie mają moralne prawo, aby reprezentować Polskę na MŚ."

Jako ostatni głos zabrał Prezes Piotr Hałasik: "Póki będę Prezesem, to reprezentacje zawsze będą najważniejsze. Trener Igor Zacharkin wraz z Wiaczesławem Bykowem i innymi fachowcami z całego świata opracowali 15-letni program rozwoju polskiego hokeja, ale będziemy zmuszeni go nieco zmodyfikować, bo proponowane w nim nakłady finansowe (miliard USD) są niestety zbyt wysokie na nasze obecne możliwości. Polska Liga Hokejowa od nowego sezonu stanie się ligą profesjonalną, na której czele stanie wiceprezes PZHL Mariusz Wołosz. Sprawa sponsora tytularnego jest wciąż otwarta i prosimy o kontakt zainteresowane podmioty."

© 2021 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by