Pierwsza wygrana Stoczni!
  Dodano 4 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
Pierwsze punkty w sezonie 2020/21 na swoim koncie zapisali hokeiści GKH Stoczniowca Gdańsk. Podopieczni Krzysztofa Lehmanna pokonali na własnym lodzie Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Od początku spotkanie w gdańskiej hali Olivia było bardzo pechowe dla zawodników Zagłębia Sosnowiec. Podopieczni Grzegorza Klicha, mimo pozyskania nowego zawodnika - Lucasa Bombardiera - już w 57 sekundzie spotkania stracili pierwszą bramkę. Niespełna po minucie gry wynik meczu otworzył Filip Pesta. Napastnik Stoczniowca zakończył indywidualny rajd, objechaniem Michała Czernika i umieszczeniem krążka w bramce Zagłębia.

Jeszcze w pierwszej tercji gdańszczanie uderzyli po raz drugi. Tym razem grę w liczebnej przewadze na gola zamienił Jakub Stasiewicz, dzięki czemu gospodarze, po 20 minutach prowadzili 2:0.

W drugiej tercji, popełniające w tym meczu znaczną ilość błędów Zagłębie, nie straciło kolejnych bramek, choć niejednokrotnie sosnowiczanie zmuszeni byli do desperackich obron.

Trzecia odsłona spotkania przebiegała w podobnym tonie co dwie poprzednie. Obie ekipy popełniały dużo błędów, jednak w ich grze raziły nie tylko błędy, ale i słaba skuteczność.

Zdecydowanie lepiej w tym chaosie odnaleźli się gdańszczanie, którzy - za sprawą doświadczenia Josefa Vitka - zdobyli trzecią bramkę. Czeski napastnik GKH wykorzystał błąd sosnowieckiej defensywy i w sytuacji "sam na sam" pokonał Michała Czernika.

Dla podopiecznych Krzysztofa Lehmanna była to pierwsza wygrana po powrocie do PHL, zaś dla sosnowiczan dotkliwa porażka, przez którą wizja awansu do fazy play-off znacznie się oddaliła.

GKH Stoczniowiec Gdańsk - Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

1:0 Filip Pesta (00:57)
2:0 Jakub Stasiewicz - Josef Vitek (19:04, w przewadze)
3:0 Josef Vitek (51:14)

Sędziowali: Przemysław Gabryszak i Daniel Lipiński (główni) - Sławomir Szachniewcz i Michał Gerna (liniowi)
Minuty karne: 8 - 18
Strzały: 23 - 29
Widzów: bez udziału publiczności

GKH Stoczniowiec Gdańsk: Kieler - Mateusz Rompkowski, Wala; Vitek (2), Mocarski (2), Michał Rybak - Lehmann, Leśniak; Zając, Pesta (2), Wołoszyk (2) - Maciej Rompkowski, Maciejewski; Maciej Rybak, Stasiewicz, Bondarenka - Liśkiewicz, Niedźwiecki; Drąg, Strużyk, Sadowski.
Trener: Krzysztof Lehmann

Zagłębie Sosnowiec: Czernik - Syroezhkin, Jakobsons (2); Nikiforov, Dubinin (2), Bashirov - Domogała (4), Khoperia; Smal, Rutkowski, Bernacki - Luszniak, Kozłowski (4), Sikora, Blanik, Bombardier (2) - Opiłka, Gniewek; Yerassov, Stojek, Kulas (4).
Trener: Grzegorz Klich