Udany powrót Shabanova
  Dodano 4 lat temu   Skomentuj
Luiza Kowalewska fot. Róża Koźlikowska
KH Energa Toruń bez problemów pokonała Re-Plast Unię Oświęcim podczas niedzielnego meczu na Tor-Torze. Stalowe Pierniki zaaplikowały gościom aż cztery gole, wszystkie zdobyte przez rosyjskich zawodników. Większą sensację zapewniło jednak kłótnia trenera drużyny z Oświęcimia z sędziami.
W pierwszą część spotkania lepiej weszła drużyna gości. Swoich szans nie wykorzystali jednak Glenn i Da Costa a na pochwałę zasłużył strzegący bramki KH Energii Toruń Anton Svensson. Stalowe Pierniki jednak nie tylko się broniły, ale również stwarzały sobie sytuacje strzeleckie. I to właśnie ekipa gospodarzy pierwsza odnalazła drogę do bramki strzeżonej przez Saundersa. W 19. minucie gola otwierającego wynik zdobył Dmitri Kozlov.
W 10. minucie pierwszej tercji kontuzji doznał jeden z sędziów i tą część meczu do końca prowadziło trzech sędziów. Po zakończeniu pierwszej tercji nad swoimi nerwami nie potrafił zapanować trener drużyny gości - Nik Zupancic. Słoweniec rzucił w kierunku sędziów najpierw bidonem, a następnie lodem. Został za takie zachowanie ukarany karą meczu.
Przed drugą częścią spotkania nastąpiła zmiana i  miejsce kontuzjowanego sędziego Zienia zajął Szachniewicz.
KH Energa Toruń drugie 20 minut meczu rozpoczęła z pełną siłą. Praktycznie zamknęli Oświęcim na własnej części tafli.  Wynik na 2:0 w 25. minucie podwyższył Yegor Feofanov, a asystował mu Denis Sergushkin. Stalowe Pierniki poszły za ciosem i w 27. minucie mieliśmy już wynik 3:0, a gola zdobył Gleb Bondaruk. Drugie dziesięć minut tej części meczu drużyna przyjezdnych próbowała wykorzystać na swoją korzyść, jednak bezskutecznie i do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Ostatnia tercja zaczęła się ofensywnymi próbami zawodników z Oświęcimia, jednak Svensson nie miał problemów z obroną. 45. minuta przyniosła natomiast gola powracającego po kontuzji Mikhaila Shabanova. Zawodnik KH Energii Toruń do zdobytej wcześniej asysty dołożył bramkę na 4:0. Obie drużyny próbowali jeszcze zmienić wynik spotkania, akcje rozgrywane były pod obydwoma bramkami, jednak więcej goli w tym spotkaniu już nie oglądaliśmy. Hokeiści z Grodu Kopernika pewnie pokonali Unię Oświęcim a kolejnym czystym kontem pochwalić się może szwedzki bramkarz Anton Svensson.

KH Energa Toruń : Re-Plast Unia Oświęcim (1:0, 2:0, 1:0)
1:0 Dmitri Kozlov - Artem Osipov - Denis Sergushkin (18:50)
2:0 Yegor Feofanov - Denis Sergushkin (24:04, w przewadze)
3:0 Gleb Bondaruk - Andrei Chvanchikov - Mikhail Shabanov (26:06)
4:0 Mikhail Shabanov - Artem Smirnov - Łukasz Podsiadło (44:29)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek i Mariusz Smura (główni) - Paweł Bajon i Wiktor Zień (liniowi)
Minuty karne: 5:56
Strzały: 28:25
Widzów: bez udziału publiczności

KH Energa Toruń: Svensson - Shkodenko, Kozlov, M. Kalinowski, K. Kalinowski, Dołęga - Podsiadło, Smirnov, Sergushkin, Feofanov(2), Osipov - Gusevas(2), Kuznetsov(2), Shabanov, Chvanchikov, Bondaruk - Jaworski, Olszewski, Saloranta, Rozkhov, Jaakola.
Trener: Jurij Chukh
Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders - Zatko, Pretnar, Koblar, Kalan, Helenius - Glenn, Bezuska, Orekhin, Trandin(2), Garshin - Raitanen, Wanacki, Da Costa, Krzemień(2), Kowalkówka(2) - Naworyta, Piotrowicz, Dudkiewicz, Malicki.
Trener: Nik Zupancic.