Łyszczarczyk zmienia klub za Oceanem
  Added 3 years ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
Alan Łyszczarczyk oficjalnie zakończył przygodę z występami w Polskiej Hokej Ligi i wrócił do Stanów Zjednoczonych. Zmienił jednak klub w lidze ECHL

Alan Łyszczarczyk nie jest już zawodnikiem Tauron Podhala Nowy Targ. Klub ze stolicy Podhala poinformował, iż 22-letni napastnik, zgodnie z zapisami umowy, powrócił za Ocean, by kontynuować swoją hokejową karierę w lidze ECHL. 

W Polsce syn Dariusza Łyszczarczyka rozegrał 23 spotkania, w których zdobył 10 bramek i zanotował 10 asyst. W Stanach Zjednoczonych jego nowym klubem miała zostać ekipa Idaho Steelheads, jednak na mocy kolejnej wymiany Łyszczarczyk został zawodnikiem Orlando Solar Bears.

Poprzedni sezon Solar Bears zakończyli na 9. miejscu w klasyfikacji Konferencji Wschodniej. Sezon 2020/21 hokeiści tego klubu rozpoczęli od zdobycia ośmiu punktów w sześciu spotkaniach. Jak do tej pory gracze z Orlando zajmują trzecią lokatę w Konferencji Południowej ligi ECHL.

Co jednak najważniejsze z perspektywy gry Łyszczarczyka za Oceanem i jego rozwoju Solar Bears to drużyna farmerska Syracuse Crunch (AHL) i... zdobywców Pucharu Stanleya z poprzedniego sezonu NHL - Tampa Bay Lightning.

© 2023 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by