Sprawdzian formy dla janowianek, szansa dla Atomówek - zapowiedź meczu 7. kolejki PLHK
  Added 12 years ago   Skomentuj
fot.
W niedzielę 20.10 zaplanowano jedyny mecz 7. kolejki Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Na "Jantorze" dojdzie do pojedynku czwartej i piątej drużyny w tabeli ligowej. Zaplanowaliśmy relację na żywo z tego meczu. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią spotkania.

MUKS Naprzód Janów - Atomówki GKS Tychy

W Janowie dojdzie do starcia dwóch sąsiadujących drużyn w tabeli ligowej Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Faworytem starcia wydają się być janowianki. Nie tylko z tego powodu, że są o jedną pozycję wyżej w tabeli, lecz także ze w zględu na dotychczasowe wyniki. Przede wszystkim chodzi o zwycięstwa ze Stoczniowcem Gdańsk, aż 6:2, a przede wszystkim o pokonanie na własnym lodowisku aktualnych mistrzyń kraju - Polonii Bytom. Ten ostatni wynik może wbudzać szacunek u rywalek i na pewno nikt nie zlekceważy tej drużyny. Inny bardzo dobry wynik to urwanie punktów na trudnym terenie w Oświęcimiu. Tamtejsze zawodniczki sa w tym sezonie piekielnie mocne i każdy utracony przez nie punkt to niespodzianka.

Z drugiej strony, janowianki mają za sobą także słabsze wyniki, np. porażka w pierwszym meczu ze Stoczniowcem Gdańsk, jednak w tym wyapdku można usprawiedliwiać zaowdniczki, w końcu był to pierwszy mecz, więc wszystko wtedy mogło się zdarzyć. Niesatysfakcjonującym wynikiem może być także nizbyt wysoka wygrana z niżej notowanymi Atomówkami (tylko róznicą dwóch goli). Najwięcej do myslenia szkoleniowcowi może dawać ostatnie spotkanie na wyjeździe - z Polonią Bytom. O ile przegraną z mistrzyniami Polski można "wliczyć w koszty" to porażka 0:10 może już być niespodzianką, tym bardziej, że drużyna ta została już przez janowianki pokonana.

Atomówki w tym sezonie grają w kratkę. Swoje pięc punktów zdobyły w dwóch meczach - pierwsze trzy w meczu ze słabym MKHL Krynica, a pozostałe dwa to efekt dobrej postawy w pierwszym meczu ze Stoczniowcem Gdańsk w zeszłym tygodniu. Dobrą postawę zaprezentowały w sumie w pierwszej połowie spotkania, kiedy to prowadziły już 4:0. Później jednak nieco się rozluźniły albo gdańszczanki zyskały nowe siły, bo zdołały wyrównać stant spotkania i doprowadzić do dogrywki, a ostatecznie do karnych. W nich lepsze były Atomówki, co jest małą niespodzianką. Drugie spotkanie tych drużyn już łatwo wygrały zawodniczki znad morza.

Jednak tyszanki pokazały, że dobre występy z faworytkami to nie jest dla nich nic nadzwyczajnego. Warto wymienić wcześniej wspomaniny mecz z Naprzodem Janów czy też tylko dwubramkową porażke z obrończyniami tytułu mistrzowskiego - świetną Polonia Bytom. Zważywsze na wszystkie wyżej wymienione elementy wydaje się, że nieco wcześniej zdecydowanym faworytem byłyby "Kojotki" z Janowa, jednak inne wyniki pokazują, że wszystko może się na Janotrze zdarzyć i gospodyniom o punkty może nie być tak łatwo.
 

MUKS Naprzód Janów (K)

 

Atomówki GKS Tychy

 
4 Miejsce w tabeli 5
7 Rozegrane mecze 7
13 Punkty 5
28 Bramki strzelone 24
31 Bramki stracone 43
-3 +/- -19
Forma
Ostatnie mecze pomiędzy drużynami:
Data   Gospodarze Wynik Goście  
2013-09-14 Atomówki GKS Tychy 6:8 MUKS Naprzód Janów (K)


Zaplanowaliśmy relcję "na żywo" z tego spotkania, a tuż po nim aktualizację tabeli, statystyk i analiz. Zapraszamy do śledzenia portalu!

© 2024 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by