Podsumowanie 4. kolejki PHeL
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Planet of Hockey
Za nami kolejne mecze Polskiej Hokej e-Ligi. Czas zatem na podsumowanie trzeciej serii gier PHeL.


Bezsprzecznie ta seria gier należała do urzędującego mistrza Polskiej Hokej e-Ligi. Jakub Guzik, reprezentujący Tauron Podhale Nowy Targ rozbił swojego rywala  z Media Team Gdańsk aż 11:1 i 18:1. 

Nadrobione zostały także zaległości związane z drugą serią gier w tej dywizji oraz z e-sportowymi derbami Tychów. Po dwóch wyrównanych bojach w obu pojedynkach triumfował Mateusz Pawlik z GKS-u Tychy, który pokonał Kacpra Sobańskiego z Miners Tychy 3:0 i 5:3. Dzięki wygranej reprezentant pierwszego z tyskich klubów awansował na drugą pozycję w dywizji A, zrównując się punktami z obecnym liderem - zawodnikiem Dragons Gdańsk.

Sytuacja w tabeli dywizji A wygląda niezwykle interesująco. Po czterech kolejkach pierwszą i siódmą drużynę dzielą zaledwie trzy punkty, a zatem możemy spodziewać się sporych przetasowań w zestawieniu drużyn w tej grupie.
W dywizji B kolejne pewne wygrane Dariusza Wanata stały się faktem. Zawodnik Hokejki Harmęże pokonał tym razem ekipę Mad Dogs Sopot 5:0 i 4:2. Co ciekawe jak dotąd oświęcimianin rozegrał w PHeL 10 spotkań, w których... stracił zaledwie trzy bramki - dwie z nich właśnie z przeciwnikiem z Sopotu.

Swojemu rywalowi niewiele miejsca do gry pozostawił także zawodnik KH Energi Toruń, który w tej serii gier mierzył się z graczem KHL Poznań. W pierwszym spotkaniu reprezentant "Stalowych Pierników" pokonał rywala aż 15:0. Rewanż był już zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak nawet w nim torunianin pewnie wygrał 6:3.

Pojedynkiem "podwyższonego ryzyka" był natomiast dwumecz pomiędzy Warsaw Capitals a Bombers Malbork, w którym dwukrotnie (w pierwszym meczu po dogrywce) górą okazał się zawodnik stołecznego klubu. 

Po czterech kolejkach (oraz całej serii meczów rozgrywanych awansem) na czele wciąż plasują się niepokonani jeszcze w tej edycji PHeL - Patryk Jarosz z Zagłębia Sosnowiec (24 punkty) i Dariusz Wanat z Hokejki Harmęże (20 punktów). Podium z 16 "oczkami" zamyka Piotr Kozłowski z Warsaw Capitals.