11 zawodników opuszcza Oświęcim
  Added One year ago   Skomentuj
fot. Karolina Sommer / Planet of Hockey
W piątkowe popołudnie - przez oficjalną stronę Unii Oświęcim dowiedzieliśmy się, że z oświęcimskim klubem żegna się 11 zawodników. Mowa m.in. o dwóch reprezentantach Polski i o siedmiu obcokrajowcach.
Jak podała oficjalna strona Unii Oświęcim z klubem z ul. Chemików żegnają się: Sebastian Lipiński, Jakub Wanacki, Victor Bartley, Paul Swindlehurst, Gilbert Brulé, Luka Kalan, Gregor Koblar, Eliezer Sherbatov, Brett McKenzie. Martin Przygodzki oraz Damian Piotrowicz.

Wymienieni wyżej słoweńscy zawodnicy podpisali już kontrakty z klubem, który występuje w ICE Hockey League (najwyższy poziom ligowy rozgrywek w Austrii)  - czyli HK Olimpiją Lublaną. 

Jakub Wanacki - obrońca pochodzący z Opola następny sezon spędzi na Śląsku - w drużynie GKS-u Katowice. 30 latek po dwóch sezonach spędzonych w Oświęcimskiej Unii postanowił wrócić tam, skąd przybył do Oświęcimia. W sezonie 2018-2019 wychowanek Orlika Opole w barwach Katowic  po 49 występach (licząc z play-offami) zdobył 15 punktów (zdobywając 3 bramki, oraz 12 razy asystując).

Mariusz Sibik - prezes Re-Plast Unii Oświęcim przekazał, że klub prowadzi rozmowy z: Patrikem Lužą, Miroslavem Zaťko, Klemenem Pretnarem, Daniiłem Orekhinem, Semonem Garshinem i Patrykiem Malickim oraz, że zarząd cały czas czeka na decyzję Adama Kota oraz Adriana Prusaka.
© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by