Z Ukrainą dzień później
  Added One year ago   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Karolina Sommer
Nie w sobotę, a w niedzielę swój pierwszy mecz w ramach turnieju Beat Covid-19 rozegra reprezentacja Polski. Pierwszym rywalem Polaków będą Ukraińcy, którzy mieli problem z transportem sprzętu.

Po raz ostatni z Ukrainą mierzyliśmy się podczas kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w lutym 2020 roku. Wówczas biało-czerwoni nie zostawili rywalom żadnych złudzeń i pewnie rozbili rywali 6:1. 

Kolejnym pojedynkiem z tym rywalem miało być starcie podczas kwietniowych Mistrzostw Świata, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa turniej ten został odwołany. W ramach przygotowań do sierpniowych kwalifikacji olimpijskich biało-czerwoni mieli zmierzyć się z Ukrainą na inaugurację turnieju w słoweńskiej Lublanie.

I tym razem zawodnicy obu ekip nie mieli szczęścia, gdyż mecz z naszymi wschodnimi sąsiadami nie mógł odbyć się w pierwotnie założonym terminie z uwagi na problemy logistyczne Ukrainy. Rywal Polaków na najbliższych MŚ dywizji IB zgłosił organizatorom turnieju, iż sprzęt hokejowy nie dotarł do Lublany na czas. Z tego powodu zdecydowano się najpierw przełożyć to spotkanie na sobotę 22:45, a później przenieść go na bliżej nieokreślony termin.

Wiemy jednak, iż spotkanie to rozegrane zostanie w niedzielę 16 maja o godzinie 13.


© 2022 PlanetOfHockey.com

O nas  |  Redakcja  |  Kontakt
Powered by