Podsumowanie dnia w lidze NHL (19.05)
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Jacek Kopciński fot. Michael Martin / NHLI via Getty Images
Podwójna dogrywka, dobry start Odrzutowców i Nutki bez szans. Podsumowujemy noc z rozgrywkami fazy play-off ligi NHL.

Za nami kolejna noc z rozgrywkami fazy play-off National Hockey League. Jak dotąd bardzo dobrze w pierwszej rundzie play-off radzą sobie hokeiści Carolina Hurricanes i Colorado Avalanche.

"Huragany" tej nocy po raz drugi pokonały Nashville Predators i prowadzą w całej serii 2:0. Świetny mecz rozegrał Sebastian Aho, który zdobył dwie z trzech bramek dla drużyny z Caroliny.

Taki sam wynik w rywalizacji ujrzymy również w parze pomiędzy Colorado Avalanche i St. Louis Blues. W nocy ze środy na czwartek "Lawina" pewnie pokonała drużynę z St. Louis 6:2 i jest już w połowie drogi do kolejnej rundy. Hat-trickiem w tym pojedynku popisał się Nathan MacKinnon.

W połowie drogi jest też ekipa Boston Bruins, która, w rywalizacji z Washington Capitals, prowadzi już 2:1. Tej nocy "Niedźwiedzie" potrzebowały jednak aż dwóch dogrywek, aby wyjść z kolejnego pojedynku ze "Stołecznymi" zwycięsko. Gola na wagę drugiej wygranej w tej serii zdobył Craig Smith

W ostatnim meczu fazy play-off, który został rozegrany tej nocy ekipa Winnipeg Jets rozpoczęła tę część sezonu od cennego zwycięstwa nad Edmonton Oilers. Ekipa "Odrzutowców" pokonała Oilers w pierwszym meczu tej serii 4:1. Po stronie Winnipeg gole zdobywali Tucker Poolman, Dominic Toninato, Kyle Connor i Blake Wheeler. Honorowego gola dla Edmonton zdobył natomiast Jesse Puljujarvi.