Bielszczanie na tronie PLHR!
  Dodano 3 lat temu   Skomentuj
Zakończył się kolejny sezon Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. W tym roku złoty medal i mistrzostwo Polski wywalczyli hokeiści Luce Bielsko-Biała.

Faza grupowa turnieju finałowego PLHR rozpoczęła się od piątkowych dwóch pojedynków - KH Polonii Bytom z TME ŁKH Łódź i Bombers Malbork z Gazdą Nowy Targ. Zmagania na parkiecie dębickiego lodowiska rozpoczęły się od pewnych zwycięstw bytomian (10:1) i nowotarżan (9:3).

W sobotę czekało nas kolejnych siedem spotkań tej rundy. Najwięcej bramek (i jednocześnie najbardziej wyrównany pojedynek) czekało nas w starciu Gazdy Nowy Targ z KH Polonią Bytom. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Polonia ograła po dogrywce) Gazdę 12:11.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy - Luce Bielsko-Biała i KH Polonia Bytom - uzyskały bezpośredni awans do półfinałów. Kolejne dwie ekipy z każdej z grup o półfinał walczyły w barażach.

W nich Pantery Cieszyn rozbiły Bombers Malbork 17:4 zaś Marsjanie Opole pokonały 9:4 ekipę Gazdy Nowy Targ.

Ostatnim akordem rozgrywek w turnieju finałowym Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach była walka o końcowe pozycje. W pierwszym niedzielnym meczu zespół Bombers Malbork zaledwie jedną bramką pokonał drużynę Gazdy Nowy Targ (9:8) i zakończył ten sezon na piątej pozycji.

W meczu o brąz emocji również nie brakowało. Ostatecznie, po pełnym dramaturgii pojedynku na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Marsjan Opole, którzy pokonali KH Polonię Bytom 10:6.

Wielki finał to z kolei spotkanie, w którym mierzyli się zawodnicy Luce Bielsko-Biała z triumfatorem PLHR sprzed roku - z Panterami Cieszyn. W dotychczasowych starciach tych ekip w obecnym sezonie aż trzy razy górą okazywali się zawodnicy z Cieszyna, a tylko raz wygrywali bielszczanie. Co jednak warte odnotowania jedyne zwycięstwo zawodnicy Luce odnieśli w sobotnim starciu w ramach turnieju finałowego.

W finale bielszczanie ponownie rozdawali karty, kontrolując wydarzenia na parkiecie dębickiego lodowiska. Ostatecznie Luce Bielsko-Biała ograła rywali 8:4 i po raz pierwszy w historii to ta drużyna została mistrzem Polski w hokeju na rolkach.